Liga Mistrzów: Ajax - Juventus na remis, wszystko rozstrzygnie się w Turynie

Andreas Nicolaides
10.04.2019 23:01
Ajax - Juventus

Ajax Amsterdam zremisował u siebie z Juventusem Turyn 1:1 (0:1) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkarzem gości był Wojciech Szczęsny. Rewanż 16 kwietnia we Włoszech.

Ajax pokazał, że sensacyjne wyeliminowanie w 1/8 finału broniącego trofeum Realu Madryt nie było przypadkiem. Holenderski zespół w spotkaniu z mistrzem Włoch znów zaprezentował szybką, atrakcyjną dla oka grę, ale w odniesieniu zwycięstwa przeszkodził mu m.in. Szczęsny.

Gospodarze objąć prowadzenie mogli już w 18. minucie. Zza pola karnego uderzył Marokańczyk Hakim Ziyech, jednak polski bramkarz tuż pod poprzeczką zatrzymał piłkę zmierzającą do siatki.

Szczęsny jeszcze nie raz popisywał się skutecznymi interwencjami, a chwilę przed końcem pierwszej połowy swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentował Cristiano Ronaldo. Przy kontrataku Portugalczyk w iście sprinterskim stylu wpadł w pole karne Ajaxu i niepilnowany po dośrodkowaniu Joao Cancelo celnym strzałem głową dał Juventusowi prowadzenie.

Strata gola nie załamała mistrzów Holandii. Po przerwie od razu ruszyli do ataku i błyskawicznie wyrównali. Z około 13 metrów precyzyjnym uderzeniem mimo asysty dwóch obrońców popisał się David Neres. Zasłonięty Szczęsny nie miał szans na obronę.

Ajax dalej atakował. W całym meczu oddał sześć celnych strzałów, przy zaledwie jednym Juventusu. W końcówce to jednak turyńczycy byli blisko szczęścia, kiedy w słupek trafił Douglas Costa.