Liga Mistrzów: Losowanie par 1/8 finału ustawione? Dziennikarz oskarża Real Madryt

Maciej Walasek
20.12.2018 10:50
Real Madryt, losowanie
fot. PAP/EPA

Losowanie Ligi Mistrzów zostało ustawione – tak twierdzi Jorge Ramon, dziennikarz ESPN. Urugwajczyk uważa, że pięć dni przed ceremonią dobrania par 1/8 finału Champions League, Real Madryt naciskał na UEFA, żeby trafili na Ajax Amsterdam.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Podczas losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów, Real Madryt trafił na Ajax Amsterdam. Chociaż kibice są podzieleni i wielu z nich uważa, że faworytem pojedynku jest holenderska drużyna, faworytem dwumeczu pozostają Królewscy. Wobec tego można powiedzieć, że to losowanie było szczęśliwe dla obrońców trofeum, ale czy uczciwe? Jorge Ramon oskarża hiszpański klub o ustawienie losowania.

Zobacz także

W trakcie swojego programu dziennikarz ESPN przekonywał, że pięć dni przed losowaniem dostał informację od osoby „mocno zaangażowanej w tematy UEFA i Realu Madryt”, że Florentino Perez naciskał na organizację, aby Królewskim przydzielono drużynę z Amsterdamu.

- Mój dobrze poinformowany kolega napisał mi: "Jorge, Florentino Perez poprosił o Ajax w 1/8 finału Ligi Mistrzów". (...) Już pracuje nad tematem i wysłał wiadomość do UEFA, że chce Ajax – mówił.

Liga Mistrzów: Kiedy mecze 1/8 finału?

Pierwsze mecze fazy pucharowej odbędą się w lutym przyszłego roku (12-13 i 19-20). Rewanże zaplanowano miesiąc później (5-6 i 12-13 marca). Relacje ze spotkań na sport.radiozet.pl.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW