Podsumowanie zmian w Lidze Mistrzów. Nowe godziny rozgrywania meczów

Andreas Nicolaides
28.02.2018 16:55
Liga Mistrzów
fot. PAP/EPA

UEFA ogłosiła ważne zmiany w Lidze Mistrzów, które obowiązywać będą już od przyszłego sezonu. Najważniejszą są terminy rozgrywania meczów - nie będzie już spotkań o godz. 20.45. Ponadto mniej zespołów będzie miało szansę na awans do fazy grupowej z eliminacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Liga Mistrzów 2018/2019 - godziny meczów

Mecze Ligi Mistrzów odbywać się będą o dwóch porach - 18.55 i 21.00. W fazie grupowej o pierwszej porze rozgrywane będą równolegle dwa spotkania, o drugiej - aż sześć meczów.

Ważna zmiana dotyczy też zespołów, które będę miały zapewniony awans do turnieju głównego. Do tej pory w fazie grupowej bezpośrednio trafiały 22 drużyny, teraz będzie ich aż 26. To oznacza, że do wywalczenia w eliminacjach pozostanie zaledwie sześć miejsc. To z kolei zła informacja np. dla klubów z Ekstraklasy.

Liga Mistrzów 2018/2019 - zmiany

Kto będzie miał zapewniony udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów? Przede wszystkim mistrz ostatnich rozgrywek i triumfator Ligi Europy. Ponadto po cztery zespoły z czterech najlepszych lig Europy (zgodnie z obecnym rankingiem: Hiszpania, Niemcy, Anglia i Włochy), dwie drużyny z lig z miejsc 5 i 6 (obecnie: Francja, Rosja) i mistrzowie Portugalii, Turcji, Belgii i Ukrainy.

Liga Mistrzów 2018/2019 - eliminacje, zasady awansu

Mistrz Polski rozpocznie walkę o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów od 1. rundy. To oznacza, że - aby awansować - będzie musiał wygrać aż cztery dwumecze. O awans będzie walczyć w tzw. ścieżce mistrzowskiej, w niej awans wywalczą tylko cztery zespoły. Dwa kolejne awansują ścieżką ligową.
Zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę w europejskich pucharach od 2. rundy eliminacji Ligi Europy, wicemistrz Polski i 3. drużyna w lidze - od 1. rundy eliminacji Ligi Europy.

Transmisja Ligi Mistrzów od sezonu 2018/2019 w Polsacie.

RadioZET.pl/AN