Liga Mistrzów: Hit nie zawiódł, pięć goli w meczu Liverpool - PSG

18.09.2018 23:06

Liverpool w hitowym spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrał z PSG 3:2. Zawiodło Napoli z Arkadiuszem Milikeim i Piotrem Zielińskim w składzie, które tylko zremisowało 0:0 z Crveną Zvezdą.

Liverpool - PSG fot. PAP/EPA

Wtorkowa kolejka rozpoczęła się od meczów grupy B. Barcelona bez problemów pokonała PSV 4:0. Trzy bramki strzelił w tym spotkaniu Lionel Messi. Inter, po świetnej końcówce i golach w 86. i 90. minucie, ograł natomiast Tottenham.

Najciekawiej zapowiadał się mecz na Anfield, gdzie Liverpool podejmował PSG. Gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniach Sturridge'a i Milnera (z rzutu karnego), ale tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Meunier. W końcówce meczu na 2:2 strzelił Mbappe. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, decydujący cios zadali "The Reds". Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Firmino.

W grupie A zwycięstwa odniosły Borussia Dortmund i Atletico Madryt. Drużyna Łukasza Piszczka pokonała 1:0 Club Brugge, Atleti wygrało za to 2:1 z AS Monaco.

W meczach grupy D Galatasaray pokonało Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie aż 3:0, a FC Porto zremisowało na wyjeździe z Schalke 1:1.

Liga Mistrzów: Wyniki wtorkowych meczów 1. kolejki