Liga Mistrzów: Atletico przegrało z Chelsea, skromna wygrana Barcelony

Andreas Nicolaides
27.09.2017 23:29
Chelsea

W hicie grupy C niemal do samego końca zanosiło się na remis. W 40. minucie rzut karny dla Atletico wykorzystał Antoine Griezmann, a w 60. wyrównanie Chelsea dał Hiszpan Alvaro Morata. Jednak ostatnie słowo należało do gości - w czwartej doliczonej minucie składną akcję wykończył rezerwowy Michy Batshuayi.

Londyńczycy mają sześć punktów i bramki 8-1. O dwa "oczka" mniej zgromadziła AS Roma, która pokonała w Baku Karabach Agdam 2:1, choć przez długi czas inicjatywa należała do gospodarzy. W 29. minucie Brazylijczyk Pedro Henrique zdobył pierwszą w historii bramkę dla azerskiego klubu w Champions League.

Rezerwowym Romy był bramkarz Łukasz Skorupski, z kolei z ławki Karabachu mecz oglądał Jakub Rzeźniczak.

W grupie A bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Moskwie, gdzie drużyna CSKA uległa Manchesterowi United 1:4. Zaskoczeniem były za to rozmiary zwycięstwa FC Basel nad Benficą Lizbona - gospodarze wygrali aż 5:0, a klub z Portugalii grał od 63. minuty w dziesiątkę.

W tabeli przewodzą "Czerwone Diabły" z kompletem punktów. Po trzy zgromadziły FC Basel i CSKA, a Benfica pozostaje z zerem na koncie.

W grupie D zwycięstwa odnieśli faworyci - Barcelona i Juventus Turyn, choć Katalończycy bardzo skromnie pokonali na wyjeździe Sporting Lizbona 1:0. Do tego jedyna bramka była trafieniem samobójczym Urugwajczyka Sebastiana Coatesa w 49. minucie.

593. mecz w barwach Barcelony rozegrał Lionel Messi, który zrównał się pod tym względem na trzecim miejscu klubowej klasyfikacji wszech czasów z Carlesem Puyolem. Tym razem jednak gwiazdor reprezentacji Argentyny nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Bardziej zdecydowane zwycięstwo odniósł Juventus Turyn, który po bramkach Argentyńczyka Gonzalo Higuaina i Chorwata Mario Mandzukica pokonał u siebie Olympiakos Pireus 2:0. Goście zagrali już bez zwolnionego trenera Besnika Hasiego, byłego szkoleniowca Legii Warszawa. Rezerwowym "Starej Damy" był bramkarz Wojciech Szczęsny.