Grad goli w Rotterdamie, remis Romy z asystą Zalewskiego

28.04.2022 22:58

Feyenoord Rotterdam zwyciężył w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy z Olympique Marsylią 3:2 (2:2). W drugim spotkaniu Leicester zremisowało z AS Romą 1:1. Przy bramce dla rzymian asystę przy golu Pellegriniego zanotował Nicola Zalewski.

Feyenoord - Marsylia

W jednej z par półfinałowych w Lidze Konferencji Europy Olympique Marsylia grała na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam. Francuzi już na początku mieli dwie doskonałe okazje na zdobycie gola. W 9. minucie Marciano powstrzymał Dienga, wychodząc z bramki. Po pięciu minutach senegalski napastnik wpadł w pole karne, ale uderzył obok słupka.

Gospodarze przetrzymali pierwsze chwile i zadali rywalom dwa ciosy. W 18. minucie Sinisterra zagrał tuż za siebie do Dessera, który wbiegł w szesnastkę i wpakował piłkę do siatki. Kiedy gracze z Marsylii próbowali odpowiedzieć, po 120 sekundach było już 2:0. Tym razem to Sinisterra cieszył się z gola. Kolumbijczyk otrzymał podanie od Nelsona i natychmiast uderzył na bramkę Mandandy. Futbolówka po drodze odbiła się od Rongiera i zaskakując bramkarza gości, wylądowała między słupkami. Sytuacja była jeszcze sprawdzana przez system VAR, ale sędzia nie anulował bramki.

Strzeleckie widowisko w Rotterdamie, wygrana Feyenoordu z Marsylią

Piłkarze Olympique Marsylia szybko się pozbierali i odwrócili losy spotkania. W 28. minucie doprowadzili do kontaktu, a uderzeniem z dystansu popisał się Dieng. Marciano był wyraźnie zaskoczony strzałem, a piłka zmieściła się tuż przy krótszym słupku. Po kolejnych 12 minutach Marciano niefortunnie wybił futbolówkę, do której dopadł Gerson i doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie znów dali radość kibicom na Feyenoord Stadium. W 46. minucie Caleta-Car za lekko podał do Mandandy. Do piłki dopadł Dessers i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po pół godziny drugiej części spotkania holenderski zespół był blisko zdobycia czwartej bramki, ale świetną interwencją popisał się Mandanda, broniąc strzał Dessera. Pod koniec meczu w 85. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, który wszedł w miejsce Rongiera, ale napastnik reprezentacji Polski nie zdołał zmienić wyniku spotkania. Ostatecznie Feyenoord wygrał 3:2 i do Francji uda się z jednobramkową zaliczką.

Feyenoord Rotterdam - Olympique Marsylia 3:2 (2:2)
Bramki: 18' Cyriel Dessers, 20' Luis Sinisterra, 28' Bamba Dieng, 40' Gerson Santos da Silva, 46' Cyriel Dessers.

Leicester City - AS Roma na remis, asysta Zalewskiego

W drugiej parze półfinału LKE Leicester grało z Romą. Zaledwie po kwadransie gry wynik spotkania otworzyli goście. Nicola Zalewski urządził sobie rajd lewym skrzydłem i schodząc do środka, zagrał piłkę między obrońcami do Pellegriniego, a ten płaskim strzałem pokonał Schmeichela. W kolejnych minutach rzymianie mieli więcej okazji do podwyższenia prowadzenia, a Leicester nie potrafiło znaleźć drogi do bramki Rui Patricio.

Po zmianie stron Lisy zdołały doprowadzić do remisu. Barnes znalazł się w polu karnym i dograł do Lookmana, który zdołał wpakować futbolówkę do siatki. Bramka wyraźnie uskrzydliła Leicester, a piłkarze rzucili się do ataku w poszukiwaniu drugiego gola. Po pięciu minutach Maddison wpadł w pole karne, minął dwóch obrońców, ale w momencie oddania strzału, poślizgnął się, co odbiło się na jego uderzeniu. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Leicester - AS Roma 1:1 (0:1)
Bramki: 15' Lorenzo Pellegrini, 67' Ademola Lookman.

Rewanżowe mecze odbędą się w czwartek 5 maja.