Zamknij

Tottenham zdziesiątkowany. Na drużynę Antonio Conte spadł istny kataklizm

08.12.2021 20:58
Antonio Conte
fot. LARS BARON/AFP/East News

Ośmiu piłkarzy Tottenhamu Hotspur i pięciu członków sztabu uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformował trener londyńskiego zespołu, Włoch Antonio Conte. Jak dodał, w czwartkowym meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy przeciwko Rennes do jego dyspozycji będzie tylko 10 graczy.

- Ośmiu piłkarzy i pięciu członków sztabu Tottenhamu Hotspur uzyskało pozytywne wyniki testów na koronawirusa, a problem jest też w tym, że każdego dnia mamy coraz więcej chorych. Ludzie, którzy wczoraj nie byli pozytywni, dzisiaj są, a my cały czas mieliśmy z nimi kontakt. To poważna sprawa - przyznał Włoch  Antonio Conte na konferencji prasowej.

Tottenham podejmie w czwartek w Lidze Konferencji Europy pewną już pierwszego miejsca w grupie G ekipę Rennes i stoczy korespondencyjny pojedynek o drugą lokatę, o którą walczy też Vitesse Arnhem. Holenderski zespół zagra ze słoweńską Murą.

Tottenham zdziesiątkowany. Na drużynę Antonio Conte spadł istny kataklizm

- Mieliśmy na ten mecz do dyspozycji 11 zawodników, ale po treningu już wiemy, że jeden z nich miał pozytywny wynik testu. To niepokojące, bo wszyscy mamy ze sobą kontakt - wyjawił włoski szkoleniowiec.

Conte uniknął odpowiedzi na pytanie, czy cały zespół jest zaszczepiony. Przyznał jedynie, że on sam przyjął szczepionkę. Zaznaczył jednocześnie, że jego zdaniem klub powinien przerwać treningi. - Wszyscy mamy rodziny, po co mamy podejmować takie ryzyko? - zapytał.

Ze strony UEFA na razie pojawił się tylko krótki komunikat, że czwartkowy mecz "odbędzie się zgodnie z planem". W niedzielę Tottenham ma zaplanowane spotkanie z Brighton & Hove Albion w angielskiej Premier League.

RadioZET.pl/PAP