Zamknij

Napastnik Romy oszukiwał w finale LK. Kamery zarejestrowały jego zachowanie

26.05.2022 07:46
Tammy Abraham symulował w finale LK.  Kamery zarejestrowały jego zachowanie WIDEO
fot. screen/ BT Sports

Tammy Abraham nie ukrywał, że po jednej z akcji w finale Ligi Konferencji celowo położył się na murawie, by sędzia odgwizdał faul. Anglik, leżąc na trawie mrugnął do kamery, dając znak, że nic mu nie jest.

Tammy Abraham położył się na murawie po akcji, w której walczył o pozycję z Marcosem Senesim. Anglik położył się na murawie i zaczął trzymać się za nogę, choć nie został w nią kopnięty. Sędzia Istvan Kovac podyktował faul, a Abraham mrugnął do kamery, pokazując, że było to celowe zachowanie.

W pierwszej połowie meczu z Feyenoordem trener Jose Mourinho dał znać Abrahamowi, by po przepychankach pod polem karnym „pomóc” sędziemu w podyktowaniu faulu i położyć się na boisku. Anglik został bowiem złapany za rękę, gdy mógł wyjść do sytuacji sam na sam, ale na skutek zagrania obrońcy za daleko wypuścił piłkę.

Finał Ligi Konferencji. Czerwonej kartki nie było

Pomimo protestów Mourinho sędzia nie podyktował nawet faulu, choć Portugalczyk domagał się czerwonej kartki. Istvan Kovac nie mógł podejść do ekranu VAR, bo arbitrzy siedzący w wozie nie zaklasyfikowali tej jego decyzji jako „czystego i oczywistego błędu”.

Analiza: Nowe odkrycie Mourinho. Jak zmiana pozycji odmieniła Nicolę Zalewskiego

Abraham skończył Ligę Konferencji z 9 zdobytymi golami. Skuteczniejszy był tylko Cyriel Dessers  z Feyenoordu, który 10 razy trafiał do siatki.

RadioZET.pl/PAB