Nudny debiut Rakowa. Drużyna Papszuna zremisowała z Suduvą w LK

22.07.2021 20:44
Suduva - Raków

Raków Częstochowa w debiucie w europejskich pucharach zremisował na wyjeździe z Suduvą Mariampol 0:0 w spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż odbędzie się za tydzień w Bielsku-Białej.

• Raków Częstochowa w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji zremisował na wyjeździe z litewską Suduvą Mariampol 0:0
  • Dla drużyny Marka Papszuna był to debiut w europejskich pucharach
  • Rewanż odbędzie się w Bielsku-Białej w czwartek 29 lipca

Raków Częstochowa ma za sobą najlepszy sezon w historii. Rozgrywki 2020/2021 podopieczni Marka Papszuna zakończyli ze srebrnymi medalami za wicemistrzostwo kraju oraz z Pucharem Polski, natomiast zmagania w sezonie 2021/2022 rozpoczęli od wywalczenia Superpucharu. W nagrodę mają okazję zadebiutować w europejskich pucharach, w zmaganiach Ligi Konferencji.

Marcin Cebula i spółka rywalizację zainaugurowali na Litwie, a rywalem był wicemistrz ego kraju Suduva Mariampol. Na fatalnie przygotowanym boisku działo się nie wiele, by nie powiedzieć, że było po prostu nudno.

Liga Konferencji: Suduva - Raków [WYNIK]

To, co najciekawsze w tym meczu, wydarzyło się w 6. minucie, gdy kontuzji kolana nabawił się Ben Lederman. Młody pomocnik murawę opuścił na noszach ze łzami w oczach, co może oznaczać dłuższą przerwę.

Najlepszej okazji jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystał Marcin Cebula. Przez większą część spotkania przyjezdni byli w posiadaniu piłki, prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało. W rezultacie padł bezbramkowy remis.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Bielsku-Białej. Zwycięzca tego dwumeczu w 3. rundzie eliminacji LK zmierzy się z Rubinem Kazań.

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa 0:0