Koszmar w Pradze. Raków traci gola w ostatnich sekundach dogrywki [WIDEO]

25.08.2022 22:15

Slavia w meczu z Rakowem wyszła na prowadzenie w 61. minucie. Gola, który wyrównał stan rywalizacji zdobył Nigeryjczyk Moses Usor, a trafienie pod koniec dogrywki zaliczył Ivan Schranz.

Slavia - Raków: WIDEO. Czesi prowadzą, problemy Rakowa. Zobacz, jak padł gol

Moses Usor trafił do siatki w 62. minucie po podaniu Ibrahima Traore. Iworyjczyk dostał podanie z lewego skrzydła, odegrał do Nigeryjczyka, który uderzył w długi róg, blisko okienka bramki Vladana Kovacevicia.

Gola, który dał Slavii awans zdobył Ivan Schranz. Zawodnik Slavii uderzył głową w krótki róg.

Slavia - Raków. Historyczna szansa dla drużyny Papszuna

Raków Częstochowa miał szanse na pierwszy w historii awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. "Poprzeczka wciąż jest zawieszona bardzo wysoko, ale zrobiliśmy pierwszy krok, by ją pokonać" - podkreślił trener Rakowa Marek Papszun po pierwszym spotkaniu ze Slavią.

Przed rokiem, gdy częstochowianie debiutowali w europejskich rozgrywkach, Raków również dotarł do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji. Na przeszkodzie stanął wtedy zdobywca Pucharu Belgii – KAA Gent, chociaż w pierwszym spotkaniu grający jako gospodarz w Bielsku-Białej Raków wygrał 1:0 po golu Andrzeja Niewulisa. W rewanżu w Gandawie częstochowianie ulegli 3:0.