Roma przegrała z Bodo 1:6. Najwyższa klęska w karierze Mourinho

21.10.2021 22:45
Jose Mourinho

AS Roma w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji doznała zawstydzającej porażki w starciu z norweskim FK Bodo/Glimt. Drużyna ze stolicy Włoch przegrała aż 1:6. To najwyższa klęska w karierze trenerskiej Jose Mourinho.

AS Roma fatalnie rozpoczęła to spotkanie, już w 8. minucie tracąc bramkę. Ruiego Patricio pokonał Erik Bontheim. Kilka minut później podwyższył Patrick Berg, ale jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Carles Perez.

Bodo/Glimt - AS Roma: WYNIK

Po przerwie było jeszcze gorzej. Norweska drużyna strzeliła aż cztery gole i rozbiła Giallorossich. Rzymianom nie pomogli nawet wprowadzeni z ławki rezerwowych Tammy Abraham czy Lorenzo Pellegrini.

Tym samym Bodo/Glimt awansowało na pozycję lidera grupy C. Norweska ekipa ma siedem punktów, podopieczni Jose Mourinho są drudzy z "oczkiem" mniej na koncie.

Bodo/Glimt - AS Roma: Mourinho

Dla portugalskiego trenera była to najwyższa porażka w karierze. Nigdy wcześniej żadna prowadzona przez niego ekipa nie straciła sześciu goli.