Zamknij

Jeden gol zdecydował o tytule. Zobacz trafienie Zaniolo w finale LKE

25.05.2022 23:00

Roma - Feyenoord: Zobacz jedynego gola z finału pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy w Tiranie. Obejrzyj wideo gola z meczu AS Roma - Feyenoord Rotterdam.

Roma - Feyenoord
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Liga Konferencji Europy to nowe rozgrywki pod szyldem UEFA. Miały być okazją do pokazania się szerszej publiczności drużynom z krajów z mniejszą tradycją futbolową, a ostatecznie do finału dotarły ekipy z dwóch uznanych państw - Włoch oraz Holandii. To nie oznacza, że ich klubowe gabloty są wypełnione międzynarodowymi sukcesami.

AS Roma grała w finale Ligi Mistrzów w sezonie 1983/1984, ale wtedy musiała uznać wyższość Liverpoolu. Przeszło dwie dekady wcześniej, w rozgrywkach 1960/1961, "Giallorossi" triumfowali w nieistniejącym od 41 lat Pucharze Miast Targowych. Feyenoord Rotterdam w 1970 wygrał Ligę Mistrzów i Puchar Interkontynentalny, a w 1974 i 2002 roku wywalczył tytuł w poprzedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA. Liga Konferencji Europy była więc dla nich okazją do powiększenia skromnego dorobku.

AS Roma - Feyenoord: GOLE [WIDEO]

Wynik spotkania otworzył w 32. minucie Nicolo Zaniolo. Włoch otrzymał piękne podanie z głębi pola od Gianluki Manciniego, przyjął piłkę na klatkę piersiową i lekkim technicznym uderzeniem pokonał Justina Bijlowa. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym finale. AS Roma pokonała Feyenoord 1:0.

RadioZET.pl