Raków znów lepszy od Spartaka. Pewny awans do 4. rundy el. LKE

11.08.2022 19:56

Raków Częstochowa pokonał Spartak Trnava 1:0 w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tym samym zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa przystępował do starcia ze Spartakiem Trnava z zaliczką z pierwszego meczu. Podopieczni Marka Papszuna tydzień temu wygrali na wyjeździe 2:0. Bohaterem meczu był Ivi Lopez, który zdobył dwie bramki.

Spotkanie w Częstochowie także poszło po myśli polskiej ekipy. Gospodarze w pierwszej połowie utrzymali bezpieczną przewagę, a w drugiej powiększyli ją. W 68. minucie bramkarza Spartaka pokonał Vladyslav Kochergin. Asystą w tej sytuacji popisał się nie kto inny jak Ivi Lopez.

Raków - Spartak Trnava WIDEO

Ostatecznie Raków wygrał w dwumeczu 3:0 i zapewnił sobie awans do ostatniej, decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W niej zagra ze Slavią Praga.

W 4. rundzie zobaczymy też Lecha Poznań, który w swoim dwumeczu okazał się lepszy od Vikingura.

Raków Częstochowa - Spartak Trnawa 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Władysław Koczerhin (68).