Raków Częstochowa lepszy w konkursie jedenastek. Jest 3. runda el. LK

29.07.2021 21:51
Raków - Suduva

Raków Częstochowa po serii rzutów karnych pokonał Suduvę Mariampol 4-3 i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Przez 180 minut tego dwumeczu nie padł ani jeden gol z gry. W kolejnej fazie drużyna Marka Papszuna zmierzy się z Rubinem Kazań.

Raków Częstochowa przed tygodniem zadebiutował w europejskich pucharach. Inauguracja nowej ery w historii tego klubu wypadła blado, bo wicemistrzowie Polski po beznadziejnym i nudnym spotkaniu zremisowali z drugą siłą ligi litewskiej Suduvą Mariampol. W rewanżu niestety nie było lepiej.

Najciekawsza sytuacja przydarzyła się w 28. minucie, gdy... gola-widmo zdobył Habran. Francuski napastnik gości z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę, a piłka mimo to wpadła do bramki. Trafienie oczywiście nie zostało uznane.

Liga Konferencji: Raków - Suduva [WYNIK]

Przyjezdni mieli jeszcze jedną okazję, ale tym razem Kovacević obronił uderzenie N'Kololo. Do końca spotkania gole nie padły, podobnie było w dogrywce (w ostatniej minucie Ivi Lopez obił słupek) i do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebne były rzuty karne. W nich bohaterem został Kovacević, który obronił dwie jedenastki i wprowadził swoją ekipę do kolejnej rundy.

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Raków zagra z Rubinem Kazań.

Raków Częstochowa - Suduva Mariampol 0:0 k. 4-3