Zamknij

Pogoń - KR Reykjavik: Kiedy mecz el. Ligi Konferencji? O której godzinie?

07.07.2022 13:32

Pogoń Szczecin - KR Reykjavik: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy? Sprawdź godzinę i datę meczu Pogoń - KR Reykjavik w el. LKE!

Kamil Grosicki
fot. Piotr Matusewicz/East News

Pogoń Szczecin rozpocznie w czwartek walkę o awans do drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. Jej rywalem będzie KR Reykjavik.

Pogoń zakwalifikowała się do LKE jako trzecia, a Lechia Gdańsk - czwarta drużyna poprzedniego sezonu ekstraklasy. Później do gry wkroczy także Raków Częstochowa.

Pogoń - KR Reykjavik: Zapowiedź meczu el. LKE

Mający ponad 120-letnią historię klub z Reykjaviku ma prawo występu w europejskich pucharach dzięki trzeciej lokacie w poprzednim sezonie ligi islandzkiej, która rywalizuje systemem wiosna-jesień. Po 12 meczach nowych rozgrywek z dorobkiem 16 punktów plasuje się na szóstej pozycji, ze stratą 15 punktów do ekipy Breidablik. W piątek KR przegrał u siebie w derbach z Vikingurem 0:3.

Jeśli polskie ekipy wyeliminują przeciwników z Islandii i Macedonii Północnej, w 2. rundzie Pogoń trafi na Broendby IF, a Lechia - na Rapid Wiedeń. Pierwsze spotkania odbędą się w Szczecinie i w stolicy Austrii. Na Raków w 2. etapie czeka już kazaska FC Astana.

Pogoń - KR Reykjavik: Kiedy i o której godzinie mecz el. LKE?

Mecz Pogoń Szczecin - KR Reykjavik w 1. rudzie el. Ligi Konferencji Europy odbędzie się w czwartek 7 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera.

loader

RadioZET.pl/PAP