Asysta Nicoli Zalewskiego. Polak nominowany do nagrody dla zawodnika meczu

15.04.2022 10:04

Nicola Zalewski był jednym z najlepszych zawodników meczu Romy z Bodo/Glimt. Polak ukoronował swój występ asystą, dzięki której został nominowany do nagrody zawodnika meczu.

Nicola Zalewski nominowany do nagrody zawodnika meczu  Polak zanotował asystę [WIDEO]

Nicola Zalewski w meczu z Bodo/Glimt dostał szansę gry od pierwszej minuty. Zaufanie, którym go obdarzył trener Jose Mourinho szybko się spłaciło. Polak w 29. minucie asystował przy golu Nicoli Zaniolo.

Zalewski zszedł z boiska w 88. minucie, gdy Roma prowadziła już 4:0. Występ Polaka był tak dobrze oceniany, że oficjalne konto Giallorossich na Twitterze nominowało go do nagrody gracza meczu. Wśród wyróżnionych jest też strzelec gola Tammy Abraham, zdobywca dwóch bramek Nicola Zaniolo oraz Lorenzo Pellegrini, który asystował przy pierwszym trafieniu Romy.

"Nicola Zalewski najlepszym piłkarzem Romy"

Polaka chwaliły też włoskie media. „To najlepszy piłkarz Romy w tym miesiącu” – napisał dziennikarz la Repubblica. Włoski Eurosport dodał: „Na lewym skrzydle nie da się go zatrzymać. Jego gra to szaleństwo. Świetny przykład dla młodych zawodników, którzy chcą się rozwijać”.

Zalewski w tym sezonie zagrał w 10 meczach ligowych Romy. Czterokrotnie wychodził na boisko podczas spotkań Ligi Konferencji.

Roma - Bodo/Glimt: wynik

Roma - Bodo/Glimt 4:0. (Abraham 5, Zaniolo 23, 29, 49). Wynik dwumeczu 5-2, awans Romy