Pogoń Szczecin żegna się z Ligą Konferencji. NK Osijek za mocny

29.07.2021 22:55
Osijek - Pogoń

Pogoń Szczecin jako pierwsza polska drużyna żegna się z europejskimi pucharami w sezonie 2021/2022. W rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji "Portowcy" przegrali na wyjeździe z NK Osijek 0:1. W premierowym spotkaniu gole nie padły.

Pogoń Szczecin powróciła do europejskich pucharów po 20-letniej przerwie, jednak ta przygoda nie potrwała zbyt długo. "Portowcy" nie przebrnęli pierwszego rywala i na drugiej rundzie eliminacji zakończyli swój udział w nowych rozgrywkach - Lidze Konferencji.

To pierwszy polski zespół, który żegna się z Europą. Wcześniej awans do trzeciej fazy zapewniły się Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa. Ich przeciwnikami będą odpowiednio Hapoel Beer Szewa i Rubin Kazań. NK Osijek zmierzy się z CSKA Sofia.

Liga Konferencji: Osijek - Pogoń [WYNIK]

Drużyna Kosty Runjaicia nie ma się czego wstydzić. Rozegrała dobre zawody w Chorwacji, ale brakowało skuteczności, a na niekorzystnym wyniku zaważył jeden prosty błąd w środku pola. W 44. minucie gola na wagę awansu zdobył reprezentant Węgier Laszlo Kleinheisler.

Po przerwie opiekun gości dokonał kilku roszad oraz zmienił ustawienie. Niestety mimo kilku szans nie udało się doprowadzić do wyrównania, a co za tym idzie do dogrywki.

NK Osijek - Pogoń Szczecin 1:0

Bramki: Laszlo Kleinheilser (44.)