Zamknij

Losowanie par el. Ligi Konferencji: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

14.06.2022 11:50
Losowanie par eliminacji Ligi Konferencji transmisja TV Gdzie obejrzeć
fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Losowanie par eliminacji Ligi Konferencji wyłoni pierwszych europejskich rywali Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin. Trzecia i czwarta drużyna Ekstraklasy zacznie rywalizację już w lipcu. Transmisja losowania będzie dostępna w TV i online. 

 W eliminacjach do Ligi Konferencji będziemy mieli w tym roku 3 reprezentantów, czyli o jednego więcej niż do tej pory. Choć polskim klubom przysługują tylko dwa miejsca w kwalifikacjach, ale jedno z nich zajął Raków, który możliwość występowania w kwalifikacjach do LKE wywalczył wygrywając Puchar Polski. Z wyniku częstochowian skorzystała Lechia, która podobnie jak Pogoń zacznie eliminacje do Ligi Konferencji od I rundy. Raków, zwycięzca PP i wicelider Ekstraklasy, będzie grał  w LKE dopiero od II rundy eliminacji. 

Lech poznał rywala w eliminacjach do LM. Mistrz Polski przed trudnym zadaniem

Lechia w pierwszej rundzie może zmierzyć się m.in. z Dinamem Tbilisi, Dritą, Aleszkertem (Armenia) lub Milsami Orhei (Mołdawia).

Z kolei Pogoń może trafić na Florę Tallin, FC Rigę, Crusaders (Irlandia Północna), lub HB Tórshavn (Wyspy Owcze).

Liga Konferencji: transmisja TV

Losowanie par eliminacyjnych Ligi Konferencji odbędzie się we wtorek 14 czerwca o godzinie 13.00. Transmisja będzie dostępna stream online na stronie uefa.com. 

RadioZET.pl/PAB