Lech z awansem do 4. rundy el. LKE, ale i tak ma się czego wstydzić

11.08.2022 23:09

Lech Poznań wygrał z Vikingurem 4:1 i awansował do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Do zwycięstwa potrzebował jednak dogrywki.

Lech - Vikingur NA ŻYWO: Relacja i wynik meczu 3. rundy el. LKE

Lech Poznań po kompromitującej porażce w stolicy Islandii nie miał już miejsca na błąd - na własnym stadionie musiał wygrać z Vikingurem. Zadanie wypełnił. Straty z pierwszego spotkania odrobił już w pierwszej połowie. I to z nawiązką. Najpierw bramkarza gości pokonał Mikael Ishak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Kristoffera Velde z prawej strony i strzałem z pierwszej piłki trafił do siatki. Kilka minut później na 2:0 podwyższył sam Velde. Na przerwę Kolejorz schodził więc, prowadząc w dwumeczu już 2:1.

Lech Poznań - Vikingur WIDEO: GOLE, BRAMKI

Drugą połowę bardzo pechowo rozpoczął Antonio Milić, który z powodu kontuzji musiał zejść z boiska. Lech kolejną okazję do zdobycia gola miał w 54. minucie, ale Joao Amaral po strzale z rzutu wolnego trafił w mur. Chwilę potem w doskonałej sytuacji był Ishak, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

Mnóstwo sytuacji do podwyższenia wyniku Kolejorz miał w samej końcówce, gdy rywal skupił się na ataku i pozwalał mu na liczne kontrataki. Piłkarzy z Poznania zawodziła jednak skuteczność. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Ishak, który trafił w słupek. Potem mylił się Amaral, który także przegrywał pojedynki jeden na jednego z Jonssonem.

Lech dalej atakował i tworzył kolejne stuprocentowe sytuacje, ale marnował je na potęgę. To zemściło się w piątej minucie doliczonego czasu gry. Jedną z nielicznych akcji gości zakończył golem Helgi Gudjonsson. Tym samym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej Kolejorz zapewnił sobie awans po bramkach Filipa Marchwińskiego i Afonso Sousy. Portugalczyk mógł zakończyć spotkanie z dwoma trafieniami, ale wcześniej w fatalny sposób zmarnował rzut karny.

Ostatecznie Lech wygrał to spotkanie 4:1, a w dwumeczu triumfował 4:2. Dzięki temu awansował do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji. W niej zagra z luksemburskim Dudelange.

Lech Poznań – Vikingur Reykjavik 4:1 (2:1, 2:0)
Bramki: 1:0 Mikael Ishak (32), 2:0 Kristoffer Velde (44), 2:1 Danijel Djuric (90+5), 3:1 Filip Marchwiński (96), 4:1 Afonso Sousa (119).