20 strzałów i nic. Tylko remis Lecha ze słabiutkim Hapoelem Beer Szewa

06.10.2022 20:43

Lech Poznań zremisował u siebie z Hapoelem Beer Szewa 0:0 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. "Kolejorz" oddał na bramkę rywali aż 20 strzałów, lecz żaden z nich nie znalazł drogi do bramki.

Lech - Hapoel Beer Szewa NA ŻYWO

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali na własnym stadionie Hapoelem Beer Szewa 0:0 w meczu 3. kolejki grupy C Ligi Konferencji Europy. Za tydzień oba zespoły spotkają się ponownie w Izraelu. Po trzech spotkaniach mistrzowie Polski mają cztery punkty na koncie.

Lech po dobrym, choć przegranym meczu z Villarreal (3:4) i efektownym zwycięstwie nad Austrią Wiedeń (4:1), w kolejnym spotkaniu trochę rozczarował. Podział punktów jest jednak sprawiedliwy - choć poznaniacy posiadali inicjatywę, to goście stworzyli lepsze okazje i byli bliżsi zdobycia gola.

Lech - Hapoel: Przebieg meczu LKE

Pierwsza część spotkania nie mogła zachwycić ponad 17-tysięcznej widowni. Szarpana gra z obu stron, sporo chaosu, fauli i dużo strat. Brakowało natomiast ciekawych sytuacji, choć piłkarze z Izraela już w drugiej minucie mogli zdobyć gola. Defensywa "Kolejorza" trochę zlekceważyła akcję rywali, Rotem Hatuel zagrał do Tomera Hemeda, który w dość niekonwencjonalny sposób próbował zaskoczyć Filipa Bednarka. Na szczęście dla gospodarzy strzał napastnika przyjezdnych poszybował obok słupka.

W miarę upływu czasu lechici więcej mieli do powiedzenia, częściej byli w posiadaniu piłki, lecz można było odnieść wrażenie jakby podopieczni Johna van den Broma rozgrywali pierwszy mecz po dłuższej przerwie. A przecież holenderski szkoleniowiec dokonał tylko jednej zmiany – na pozycji środkowego pomocnika zagrał Marchwiński, który trochę nieoczekiwanie zastąpił Joao Amarala.

Sporo akcji lewą stroną inicjował Velde, ale najczęściej tracił piłkę w łatwy sposób lub zbyt długo zwlekał z podaniem do partnera. Norweg popisał się jedną, dość błyskotliwą akcją, w której minął dwóch rywali, ale zakończyła się ona dwoma zablokowanymi strzałami. Później jego zagrania już tylko irytowały kibiców.

Frustrujący mecz Lecha w LKE

Poznaniacy na początku drugiej połowy stworzyli najlepszą sytuację. Michał Skóraś wymanewrował obrońcę Hapoela i dośrodkował na głowę Marchwińskiego. 20-latek, który był mało widoczny w pierwszej połowie, dobrze przymierzył, ale Glazer przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później w dość przypadkowych okolicznościach Filip Dagerstal znalazł się ok. 10 metrów przed bramką rywali, lecz mocno się pomylił.

Mistrzowie Polski szybko odzyskali inicjatywę i w końcówce ich przewaga była już spora. Gospodarzom wciąż jednak brakowało cierpliwości w rozegraniu akcji, a liczne dośrodkowania były też czytelne dla defensywy gości. Tymczasem wypady gości, choć rzadkie, były czasami bardzo groźne. W 82. minucie Hapoel miał "piłkę meczową" - po akcji najbardziej aktywnego w ofensywie Hatuela, Astrit Selmani z czterech metrów nie trafił w światło bramki.

Po trzech kolejkach poznaniacy mają na koncie cztery punkty, rywale - dwa. O godz. 21 rozpoczęło się drugie spotkanie grupy C - Villarrealu z Austrią Wiedeń.

Lech - Hapoel: Wynik meczu LKE

Lech Poznań - Hapoel Beer Szewa 0:0.

• Lech Poznań: Filip Bednarek – Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milic, Barry Douglas (32. Pedro Rebocho) – Michał Skóraś (82. Artur Sobiech), Radosław Murawski (61. Nika Kwekweskiri), Filip Marchwiński (61. Joao Amaral), Jesper Karlstroem, Kristoffer Velde (61. Heorhij Citaiszwili) – Mikael Ishak.
  • Hapoel Beer Szewa: Omri Glazer – Helder Lopez, Eitan Tibi, Miguel Vitor, Eyad Abu Abaid (46. Or Dadia) – Mariano Bareiro, Rotem Hautel (84. Eden Shamir), Tomer Yosefi (46. Dor Micha), Shai Elias – Tomer Hemed (64. Astrit Selmani), Sagiv Jehezkel (72. Eugene Ansah).

Żółte kartki – Lech Poznań: Kristoffer Velde, Jesper Karlstroem; Hapoel Beer Szewa: Rotem Hatuel, Omri Glazer.

Sędziował: Tamas Bognar (Węgry). Widzów: 17 283.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LECH POZNAŃ - HAPOEL BEER SZEWA W 3. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LIGI KONFERENCJI EUROPY: