Ivi Lopez bohaterem! Raków Częstochowa bliżej 4. rundy el. Ligi Konferencji

04.08.2022 19:28

Raków wygrał na wyjeździe ze Spartak Trnava 2:0 w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Bohaterem spotkania był autor dwóch bramek, Ivi Lopez. Rewanż odbędzie się za tydzień w Częstochowie.

Ivi Lopez

Raków Częstochowa przystępował do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy w dobrych nastrojach. Przed kolejnym meczem w el. LKE częstochowianie mierzyli się z Astaną. W obu starciach z Kazachami gracze Marka Papszuna dominowali. W dwumeczu wygrali aż 6:0.

Spotkanie ze Spartakiem Trnava rozpoczęli dość spokojnie. To gospodarze na początku dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrozić bramce Kacpra Trelowskiego. Z minuty na minutę rozkręcał się jednak Raków. W 30. minucie prowadzenie ekipie z Częstochowy dał Ivi Lopez, który wykończył świetną akcję całego zespołu i z bliska pokonał bramkarza rywali. Ten sam zawodnik podwyższył wynik jeszcze przed przerwą, pewnie wykonując rzut karny podyktowany za faul na Wdowiaku.

W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny miały okazje do zdobycia bramki. Ostatecznie Raków wygrał 2:0 i jest bliżej gry w kolejnej rundzie.

Z kim Raków Częstochowa zagra w 4. rundzie?

Oba zespoły za tydzień zmierza się w Częstochowie w meczu rewanżowym. Jeśli Raków utrzyma zaliczkę, w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zagra ze zwycięzcą pary SK Slavia Praga- Panathinaikos AO.