Zamknij

Gent - Raków: Kiedy i o której godzinie mecz el. Ligi Konferencji?

26.08.2021 19:45
Andrzej Niewulis
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

KAA Gent - Raków Częstochowa GODZINA, DATA: Kiedy mecz KAA Gent - Raków w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy? O której godzinie rozpoczyna się mecz Gent - Raków Częstochowa na żywo? Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się mecz Gent - Raków w el. LK!

Raków Częstochowa w tym sezonie debiutuje w europejskich pucharach i od razu zrobił sobie dobrą reklamę na Starym Kontynencie. Chociaż nie gra nadzwyczaj efektownie, nie zdobywa wielu bramek, to jest do bólu skuteczny. Najpierw po serii rzutów karnych wyeliminował Suduvę Mariampol, następnie po dogrywce ograł Rubin Kazań, a przed tygodniem sensacyjnie pokonał KAA Gent w pierwszym meczu czwartej, decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Jedynego gola zdobył kapitan Andrzej Niewulis.

- Niczego innego niż trudnego meczu się nie spodziewałem. Prześladuje nas pech, odnieśliśmy dwie poważne kontuzje i to mnie martwi. Nie graliśmy imponująco, ale wygraliśmy, mamy zaliczkę przed rewanżem. Rywal też zresztą nie grał bardzo dobrze. Przed nami drugi mecz i w nim wszystko się wyjaśni - mówił po spotkaniu w Bielsku-Białej trener wicemistrzów Polski, Marek Papszun.

Gent - Raków: Kiedy i o której godzinie mecz el. Ligi Konferencji?

Niestety, zwycięstwo zostało okupione dwoma kontuzjami. Wiktor Długosz rozbił sobie łuk brwiowy, a Zoran Arsenic złamał rękę. Pierwszy z nich będzie do dyspozycji szkoleniowca, drugiego zaś czeka dwumiesięczna przerwa. Do treningów z drużyną powrócili za to Igor Sapała, Tomas Petrasek i Daniel Bartl.

Raków pojedzie do Gandawy z korzystnym rezultatem, jednak to Belgowie w pierwszym spotkaniu sprawiali lepsze wrażenie i w gruncie rzeczy powinni ten mecz wygrać. Z tego względu opiekun Gent jest przekonany, że to jego zespół zamelduje się w fazie grupowej Ligi Konferencji.

- Gratuluję Rakowowi. Wykorzystał on szansę, którą sobie stworzył. Jesteśmy jednak w połowie rywalizacji. Po zmianie przepisów różnica jednej bramki nie jest tak istotna przed rewanżem. Nawet gdyby Raków u nas strzelił gola, to nie będzie to jeszcze duży problem. Oczywiście postaramy się, abyśmy to my pierwsi odrobili straty - stwierdził Hein Vanhaezebrouck po premierowym starciu.

Gent - Raków na żywo: Kiedy i o której godzinie el. LK? Relacja live i wynik online meczu

Mecz KAA Gent - Raków Częstochowa w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy odbędzie się w czwartek, 26 sierpnia, o godz. 20:00. Relacja live i wynik online meczu Gent - Raków na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl