Zamknij

"Chodź tu kretynie". Kapitan Romy po meczu pochwalił Nicolę Zalewskiego

26.05.2022 10:35

Chodź tu, chodź tu kretynie – powiedział kapitan Romy Lorenzo Pellegrini do Nicoli Zalewskiego, który oblał go piwem w trakcie rozmowy z redaktorami klubowej telewizji. Doświadczony włoski zawodnik od razu potem zaczął chwalić Polaka. -Ma imponujące umiejętności. Rozwija się bardzo dobrze - powiedział.

"Chodź tu kretynie". Kapitan Romy po meczu pochwalił Nicolę Zalewskiego WIDEO
fot. screen

Nicola Zalewski grał w finale LK do 66 minuty, gdy zastąpił go Leonardo Spinazzola. Polak wystąpił we wszystkich spotkaniach Romy w fazie pucharowej Ligi Konferencji, prezentując się w nich bardzo dobrze, co podkreślali jego bardziej doświadczeni koledzy z drużyny, w tym Lorenzo Pellegrini

Kapitan Romy w rozmowie z klubowymi redaktorami zaczął od podsumowania całego spotkania.  -Wychowaliśmy się z herbem tego klubu. Myślę o swoim ojcu, który zdecydowanie jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Przekazał mi pasję do Romy. Jestem mu wdzięczny. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc teraz jest świetny moment na to, żeby mu podziękować – powiedział Pellegrini.

"Nicola miał znakomity sezon. Niech próbuje, niech popełnia błędy" 

Nicola Zalewski stał obok Pellegriniego i czekał, by móc oblać go piwem. Gdy mu się to udało, kapitan Romy powiedział: „chodź tu, chodź tu kretynie”, a potem kontynuował: - (Nicola) miał znakomity sezon. Ma imponujące umiejętności.  To zawsze mu powtarzam. Mówię, żeby popełniał błędy, próbował różnych rzeczy - powiedział po finale Ligi Konferencji Europy kapitan AS Romy Lorenzo Pellegrini. Polak, który wcześniej oblał swojego kapitana piwem, stał obok i słuchał komplementów.

Nicola Zalewski został w środę 11. polskim piłkarzem, który wywalczył europejski puchar. W pierwszym w historii finale Ligi Konferencji jego zespół pokonał Feyenoord Rotterdam 1:0. Zalewski grał do 67. minuty.

loader

RadioZET.pl/sport.pl/PAB