AS Roma pierwszym triumfatorem Ligi Konferencji Europy. Historyczny triumf Mourinho

Roma

AS Roma pokonała Feyenoord Rotterdam w finale Ligi Konferencji Europy 1:0 i została pierwszą drużyną, która zwyciężyła w nowych rozgrywkach. Jednocześnie Jose Mourinho został pierwszym trenerem, który zdobył wszystkie trzy trofea w europejskich pucharach.

AS Roma w pierwszym historycznym finale Ligi Konferencji Europy rywalizowała z Feyenoordem Rotterdam. Początek należał do zawodników z Rotterdamu, którzy energetycznie i agresywnie weszli w mecz. Roma była zaskoczona tempem i stylem gry Holendrów i próbowała uspokoić grę. Mimo przewagi Holendrów, pierwsze minuty były nerwowe dla jednego i drugiego zespołu, o czym świadczyło sporo niecelnych podań.

Po kwadransie Jose Mourinho musiał dokonać zmiany. Mkhitaryan usiadł na murawie i z powodu urazu nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce pojawił się Sergio. Nicola Zalewski grał dobrze w defensywie, nie odstępując Nelsona na krok, wchodząc z nim w odważne pojedynki. Jednocześnie podłączał się do akcji ofensywnych.

Rzymianie zaczęli wchodzić w mecz, pozwalając sobie na więcej na połowie ekipy z Rotterdamu. W 32. minucie podopieczni Jose Mourinho otworzyli wynik spotkania. Mancini wysłał długą piłkę na pole karne. Trauner źle ocenił jej lot i futbolówka wylądowała pod nogami Zaniolo, który po przyjęciu jej na klatkę piersiową, technicznym strzałem pokonał Bijlowa.

Roma zwycięzcą Ligi Konferencji

Po zmianie stron Feyenoord zaczął z wysokiego C. Holendrzy ruszyli agresywnie i prawie natychmiast był bliscy zdobycia bramki. Jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w słupek, a potem ofiarnie interweniował Rui Patricio. Po chwili Portugalczyk znów genialnie obronił atomowy strzał Malacii zza pola karnego.

Piłkarze z Rotterdamu byli nakręceni, ale rzymianie przetrwali napór przeciwnika, który trwał około 20 minut. Włoska drużyna była bliska postawienia kropki nad "i", ale w 86. minucie Bijlow obronił strzał Pellegriniego.

Ostatecznie Roma pokonała Feyenoord 1:0 i została pierwszym zwycięzcą Ligi Konferencji. Jednocześnie Jose Mourinho również napisał swoją historię. Portugalski szkoleniowiec został pierwszym trenerem, który wywalczył wszystkie trzy europejskie puchary.

AS Roma - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0).

Bramka: 32' Zaniolo.