Villarreal lepszy od Arsenalu w półfinale LE, dwie czerwone kartki

29.04.2021 22:56
Villarreal

Villarreal wygrał u siebie z Arsenalem 2:1 w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Europy. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Daniela Ceballosa i Etienne'a Capoue.

Villarreal objął prowadzenie już w 5. minucie po bramce Manue Triguerosa. W 29. minucie podanie Gerarda Morena na bramkę zamienił Raul Albiol. Do przerwy drużyna z Hiszpanii prowadziła 2:0.

Villarreal pokonał Arsenal 2:1. Finał Ligi Europy blisko

Po zmianie stron sytuacja Arsenalu stała się jeszcze trudniejsza. W 57. minucie po obejrzeniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, kartki z boiska wyleciał Dani Ceballos. Mimo tego Kanonierzy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Bramkę z rzutu karnego w 73. minucie zdobył Nicolas Pepe.

Na 10 minut przed końcem siły na boisku się wyrównały. Tym razem z boiska wyleciał Capoue. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i na rewanż Villarreal uda się z jednobramkową zaliczką. Mecz w Londynie odbędzie się za tydzień.

W drugim półfinale Manchester United rozbił AS Romę 6:2.