Świetny początek, fatalna końcówka. Legia znów przegrała z Napoli

04.11.2021 20:38
Legia - Napoli NA ŻYWO

Legia Warszawa w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy przegrała u siebie z Napoli 1:4 i straciła pozycję lidera tabeli grupy C. Jedną z bramek dla gości zdobył Piotr Zieliński.

• Legia Warszawa przegrała z Napoli 1:4 w meczu 4. kolejki Ligi Europy w grupie C
  • Mistrzowie Polski byli liderem, ale w czwartek stracili tę pozycję na rzecz Włochów
  • W kolejnym spotkaniu rywalem Wojskowych będzie Leicester City

Legia Warszawa weszła w to spotkanie w najlepszy możliwy sposób, już w 10. minucie obejmując prowadzenie. Świetną akcję Filipa Mladenovicia z lewej strony wykończył Mahir Emreli. Szybko odpowiedzieć mógł Piotr Zieliński, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Skromne prowadzenie mistrzów Polski utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron Wojskowi bliscy byli drugiej bramki, ale, podobnie jak wcześniej Zieliński, tak i Yuri Ribeiro uderzył w obramowanie bramki.

Napoli doprowadziło do remisu w 51. minucie. Josue faulował w polu karnym Zielińskiego, a "jedenastkę" na bramkę zamienił sam poszkodowany. W 75. minucie arbiter po raz drugi wskazał na "wapno", a faulującym po raz drugi był Josue. Tym razem celnie z jedenastu metrów uderzał wprowadzony z ławki rezerwowych Dries Mertens.

Kilka chwil później na 3:1 podwyższył Hirving Lozano, a wynik meczu ustalił Adam Ounas, który popisał się pięknym uderzeniem z powietrza.

Dzięki tej wygranej Napoli awansowało na pozycję lidera tabeli grupy C Ligi Europy. Legia jest druga.

Legia Warszawa - Napoli 1:4 (1:0).
Bramki: dla Legii - Mahir Emreli (10); dla Napoli - Piotr Zieliński (51-karny), Dries Mertens (75-karny), Hirving Lozano (79), Adam Ounas (90).

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Mattias Johansson, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk - Yuri Ribeiro, Josue, Bartosz Slisz (70. Andre Martins), Filip Mladenovic - Lirim Kastrati (67. Ernest Muci), Mahir Emreli (80. Rafael Lopes), Luquinhas.

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Juan Jesus - Andre-Frank Zambo Anguissa, Diego Demme (65. Stanislav Lobotka), Piotr Zieliński (73. Dries Mertens), Eljif Elmas (65. Matteo Politano) - Hirving Lozano (83. Adam Ounas), Andrea Petagna (83. Alessandro Zanoli).