Zamknij

Kosmiczny rajd Muciego i gol Kastratiego. Zobacz bramkę z meczu Spartak - Legia

15.09.2021 19:35
Muci i Kastrati
fot. Twitter/screen

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Spartaka Moskwa 1:0 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola, po pięknej akcji Albańczyka Ernesta Muciego, zdobył dla "Wojskowych" Kosowianin Lirim Kastrati. Zobacz WIDEO rajdu Muciego i bramki Kastratiego!

Mamy pierwszą doliczoną minutę regulaminowego czasu gry, Ernest Muci przechwytuje piłkę wybitą głową przez jednego z obrońców Legii Warszawa, rozgląda się i decyduje się na rajd wzdłuż bocznej linii boiska.

Albańczyk wpierw łatwo wymanewrował doskakującego do niego Zielimchana Bakajewa, a następnie długim wypuszczeniem sobie piłki z dziecinną łatwością minął obrońcę Nikołaja Rasskazowa. W ten sposób 20-letni pomocnik dobrnął aż pod pole karne, skąd zdecydował się dośrodkować piłkę po ziemi w jego wzdłuż.

Spartak - Legia: Kosmiczny rajd Muciego i gol Kastratiego [WIDEO]

Chociaż podanie początkowo wydawało się niecelne, gdyż minęło Czecha Tomasa Pekharta, to z prawej strony dopadł do niego Kosowianin Lirim Kastrati i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Ta akcja zadecydowała o zwycięstwie Legii nad Spartakiem Moskwa i tym samym zdobycie przez "Wojskowych" trzech punktów już w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Kolejne spotkanie warszawian w LE już za nieco ponad dwa tygodnie, w czwartek, 30 września, o godzinie 18:45, na Stadionie Wojska Polskiego. Rywalem "Legionistów" będzie Leicester City.

RadioZET.pl