Zamknij

Surowe kary po meczu Rangers - Slavia. Kudela zawieszony na 10 meczów za rasizm

14.04.2021 16:49
Rangers - Slavia KARY
fot. ANDREW MILLIGAN/AFP/East News

Ondrej Kudela został zawieszony na 10 spotkań w związku z jego rasistowskim atakiem na Glena Kamarę podczas spotkania Ligi Europy. Fin usłyszał karę trzech meczów dyskwalifikacji za napaść na Czecha w szatni. Dodatkowe kary otrzymali Kemar Roofe i zespół Rangers.

  • Ondrej Kudela został zawieszony na 10 meczów rozgrywanych pod szyldem UEFA za obrazę na tle rasistowskim Glena Kamary
  • Fin też odpocznie od futbolu - on nie zagra w trzech meczach za napaść na Czecha
  • Dodatkowe kary usłyszeli Kemar Roofe, który ciosem karate zaatakował bramkarza Slavii Ondreja Kolara, oraz klub Rangers

Rangers - Slavia Praga na Ibrox odbywał się w gorącej atmosferze i zakończył się nie jednym, a kilkoma skandalami. W rolach głównych wystąpili Ondrej Kudela i Glen Kamara. Czeski obrońca miał obrazić na tle rasistowskim reprezentanta Finlandii, przez co na boisku wywiązała się przepychanka. Ciąg dalszy spięcia tych graczy nastąpił w szatni - tym razem to Kamara fizycznie zaatakował Kudelę. Po meczu piłkarzy z Pragi do hotelu musiała eskortować szkocka policja.

Do bardzo groźnego incydentu doszło również w 61. minucie, gdy napastnik gospodarzy Kemar Roofe ciosem karate kopnął w twarz bramkarza przyjezdnych Ondreja Kolara. Golkiper Slavii do dziś odczuwa skutki tego zdarzenia - z uwagi na złamanie zatoki czołowej występuje w specjalnym ochronnym kasku.

Kary po meczu Rangers - Slavia

Wszystkie te incydenty zostały zbadane przez UEFA, a wyroki wydano w środę, dzień przed rewanżowym meczem Slavii z Arsenalem w 1/4 finału Ligi Europy. Najpotężniejszą karę usłyszał Ondrej Kudela, którego uznano za winnego znieważenia rywala na tle rasistowskim. W związku z tym czeski obrońca został zawieszony na 10 meczów Slavii i reprezentacji Czech, co może oznaczać, że nie pojedzie na Euro 2021.

Glen Kamara, który podczas przesłuchania w UEFA wyznał, że rywal nazwał go "pier****** małpą", nie zagra w trzech meczach za napaść na Kudelę, a Kemar Roofe został zdyskwalifikowany na cztery mecze.

Karę za "brak kontroli nad swoimi zawodnikami" otrzymał też klub Rangers. Szkoci muszą zapłacić 9 tys. euro grzywny.

Slavia, bez Kudeli, w czwartek zagra z Arsenalem, a stawką spotkania będzie awans do półfinału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu na Emirates padł remis 1:1.

RadioZET.pl/BBC