Jan Paweł II na oprawie kibiców Legii. "Prowokowali wizerunkiem papieża"

30.08.2019 10:17
Rangers - Legia

Kibice Legii Warszawa w meczu z Rangers FC (0:1) wywiesili na trybunach transparent z wizerunkiem Jana Pawła II. Brytyjskie media nie mają wątpliwości, że była to prowokacja skierowana w stronę fanów Rangers, którzy są protestantami.

Mecz Rangers - Legia toczył się nie tylko na boisku, ale też na trybunach. Kibice Legii zrobili wszystko, dopingować swoją drużynę, a przy okazji zwrócili na siebie uwagę mediów. "Daily Mail" zwróciło uwagę na oprawę z wizerunkiem Jana Pawła II, która miała być prowokacją w stronę fanów Rangers FC.

Rangers - Legia: oprawa kibiców Legii Warszawa

Bohaterem artykułów prasowych jest też Artur Boruc, który wraz z kibicami wspierał Legię prosto z trybun. Były bramkarz reprezentacji Polski nie należy do ulubieńców kibiców ekipy Stevena Gerrarda. Przez wiele lat bronił bowiem barw wrogiego Celtiku Glasgow.

Kibice Legii "błysnęli" też w końcówce meczu, gdy odpalili race i zadymili cały stadion. Sędzia na kilka minut zmuszony był przerwać mecz.

Ostatecznie Rangers FC wygrali 1:0 po golu zdobytym w doliczonym czasie gry i awansowali do fazy grupowej Ligi Europy. Legia trzeci rok z rzędu pożegnała się z europejskimi pucharami na etapie eliminacji.