Porażka West Hamu z Eintrachtem, Lipsk wymęczył zwycięstwo w półfinale Ligi Europy

28.04.2022 23:12

West Ham United przegrał w pierwszym meczu półfinału Ligi Europy z Eintrachtem Frankfurt 1:2 (1:1). W drugim starciu 1/2 finału RB Lipsk wyszarpał zwycięstwo z Glasgow Rangers 1:0 (0:0).

West Ham - Eintracht

W jednym z półfinałów Ligi Europy West Ham United rywalizował z Eintrachtem. Tuż po pierwszym gwizdku zawodnicy z Frankfurtu zanotowali piorunujący początek. Wystarczyło 60 sekund od gwizdka arbitra, a Ansgar Knauff pokonał Areolę, który stanął między słupkami za Łukasza Fabiańskiego. Gracz Eintrachtu wykorzystał dośrodkowanie Borre i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Zespół Młotów natychmiast rzucił się do odrabiania strat, a kibice nie musieli długo czekać na efekty. W 21. minucie do siatki trafił Michail Antonio. Manuel Lanzini wrzucił piłkę w pole karne, Kurt Zuma dograł do Jamajczyka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Wyjazdowa wygrana Eintrachtu, RB Lipsk wymęczył zwycięstwo

Większą przewagę mieli Anglicy, ale nie potrafili jej wykorzystać. Po zmianie stron gracze Eintrachtu wyprowadzili akcję, która znów dała im prowadzenie. W 54. minucie do siatki trafił Daichi Karmada, który wykorzystał błąd Areoli. Ostatecznie West Ham United przegrał 1:2, co stawia ich w trudnej sytuacji w rewanżu.

West Ham United - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1).
Bramki: 1' Ansgar Knauff, 21' Michail Antonio, 54' Daichi Kamada

W drugim półfinale RB Lipsk podejmował na własnym stadionie Glasgow Rangers. Niemiecka drużyna w pełni dominowała na boisku, kontrolując sytuacje na murawie. Gospodarze byli bliscy zdobycia gola w 31. minucie, ale wówczas akcji nie wykończył Angelino. Dopiero po zmianie stron podopieczni Domenico Tedesco zaczęli stwarzać groźne okazje, ale Szkoci wciąż blokowali drogę do bramki.

Gospodarzom gola na wagę zwycięstwa udało się zdobyć dopiero w 85. minucie po trafieniu Angelino. Hiszpan dopadł do piłki po wrzutce z rzutu rożnego i mocnym uderzeniem z lewej nogi wpakował ją do siatki.

RB Lipsk - Glasgow Rangers 1:0 (0:0).
Bramka: 85' Angelino

Rewanżowe spotkania półfinałów Ligi Europy zaplanowano na czwartek 5 maja.