Nicola Zalewski z golem w półfinale Ligi Europy. Polak "okradziony" z bramki [WIDEO]

06.05.2021 23:09
Nicola Zalewski

Nicola Zalewski zdobył bramkę dla Romy w rewanżowym meczu półfinału Ligi Europy z Manchesterem United. Reprezentant Polski dał prowadzenie włoskiej drużynie w 83. minucie spotkania. Ostatecznie bramka 19-latka nie została uznana.

Nicola Zalewski pojawił się na murawie w 77. minucie, zmieniając Pedro. Po sześciu minutach Polak wpisał się na listę strzelców. 19-latek uderzając z woleja pokonał Davida De Geę. Wcześniej piłka trafiła w Tellesa i zmieniając tor lotu, zmyliła hiszpańskiego bramkarza. Ostatecznie bramka polskiego piłkarza została uznana jako samobój 28-letniego obrońcy angielskiego zespołu.

Dzięki trafieniu Zalewskiego Roma pokonała Manchester United 3:2. Mimo to do wielkiego finału Ligi Europy awansowała drużyna Czerwonych Diabłów.