Zamknij

Doświadczony sędzia rozstrzygnie mecz Legii z Napoli

19.10.2021 17:41
Napoli - Legia. Doświadczony sędzia wyznaczony do spotkania Legii w Neapolu
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Sędzią meczu Legii z Napoli będzie Hiszpan Carlos del Cerro Grande. Doświadczony arbiter prowadził już m.in. mecze na Euro 2020, Ligi Mistrzów, eliminacji do mistrzostw świata i mecze La Ligi.

Sędzia meczu  Napoli Legia Carlos del Cerro Grande w ostatnim czasie prowadził m.in. mecz PSG z Manchesterem City oraz spotkanie el. do MŚ pomiędzy Węgrami i Albanią. Na stałe prowadzi on mecze w La Lidze. Cerro Grande nigdy wcześniej nie miał styczności z polskim zespołem w pucharach. Sędziował za to mecz Polska – Portugalia w Lidze Narodów.

Hiszpańskiemu sędziemu pomoże Alejandro Hernandez (sędzia techniczny), sędziowie VAR: Francuz Delajod Willy oraz Hiszpan Guillermo Cuadra Fernandez i liniowi Pau Cebrian Devis i Roberto Alonso Fernandez.

Napoli - Legia. Wojskowi bez kibiców 

Meczu Legii z trybun nie obejrzą kibice Wojskowych. Wszystko przez decyzję Napoli, które nie wydały Polakom wejściówek na stadion. Władze Legii próbowały jeszcze cofnąć decyzję klubu z Włoch, ale nie było to już możliwe.

"Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące" - napisano w komunikacie Legii.

Legia odpowiedziała Napoli ws. zakazu sprzedaży biletów: To skandal

Napoli - Legia. Zabraknie podstawowego napastnika

W czwartkowym spotkaniu trener Legii Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z Tomasa Pekharta, który musi przejść zabieg nosa. 

W poprzednich spotkaniach Ligi Europy Napoli zremisowało z Leicester (2:2) i przegrało 2:3 ze Spartakiem Moskwa. 

RadioZET.pl/PAB