Zamknij

Mecz Legia - Leicester "bezpieczny". Tylko 4 zatrzymania i 14 mandatów

01.10.2021 15:43
Policja pod stadionem Legii
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News

Stołeczni policjanci podsumowali zabezpieczenie czwartkowego meczu Legii Warszawa z Leicester City. - Było bezpiecznie. Zatrzymaliśmy cztery osoby, a 14 kolejnych ukarano mandatami - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwester Marczak.

W czwartek na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej odbył się mecz pomiędzy stołeczną drużyną a angielskim Leicester City w ramach drugiej kolejki fazy grupowej  Ligi Europy. - Zabezpieczenie wydarzenia realizowane było przez policjantów Komendy Stołecznej Policji z oddziału prewencji oraz wydziału ruchu drogowego - poinformował w rozmowie z PAP rzecznik KSP, nadkom. Sylwester Marczak.

- Działania trwały łącznie kilka godzin. Skupiały się one przede wszystkim na dwóch głównych obszarach. Pierwszy z nich to zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i płynności ruchu w okolicach stadionu Legii, a drugi skupiał się na bezpieczeństwie osób uczestniczących w meczu i podczas powrotów, tak, żeby nie dochodziło do żadnych wydarzeń nadzwyczajnych - tłumaczył.

Mecz Legia - Leicester "bezpieczny". Tylko 4 zatrzymania i 14 mandatów

W ocenie rzecznika KSP czwartkowy mecz można podsumować jako "bezpieczny". - Policjanci zatrzymali cztery osoby. Dwie z nich posiadały przy sobie narkotyki. Zabezpieczono m.in. kokainę i marihuanę - podkreślił.

Wskazał, że trzech z zatrzymanych osób miało również używać pirotechniki w trakcie trwania tej imprezy masowej. - Dodatkowo mandatami ukarano 14 osób. Zdecydowana większość mandatów była za spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach - podał.

- Nie doszło też do konfrontacji pomiędzy przedstawicielami klubów - dodał.

RadioZET.pl/PAP/Bartłomiej Figaj