Manchester United w finale Ligi Europy. Zwycięski gol Zalewskiego

06.05.2021 22:57
Roma - Manchester United

Manchester United w finale Ligi Europy. Czerwone Diabły przegrały w rewanżowym meczu półfinałowym z Romą 2:3, ale ze sporą zaliczką z pierwszego starcia, awansowali do wielkiego finału. Gola dla rzymian na wagę zwycięstwa zdobył Nicola Zalewski.

Roma nie mając nic do stracenia, od pierwszych rzuciła się do ataku. Już w 4. minucie sam na sam z De Geą znalazł się Mancini, ale bramkarz Manchesteru wybornie obronił strzał Włocha. Kilka chwil później rzymianie powinni prowadzić 1:0. Wówczas na drodze rywali znów stanął hiszpański golkiper, który fantastycznie interweniował po wrzutce w pole karne.

W 20. minucie pierwszy raz United poważnie zagroziło przeciwnikom. Edinson Cavani dopadł do piłki i postanowił przelobować Miranta, ale uderzył w poprzeczkę. Po pięciu minutach Urugwajczyk po raz kolejny strzelał na bramkę Romy, ale tym razem kapitalną paradą popisał się Włoch.

Pod koniec pierwszej połowy Roma zaczęła atakować coraz odważniej, ale Czerwone Diabły dobrze prezentowały się w defensywie. W 39. minucie wynik spotkania otworzył Cavani. Napastnik Manchesteru United otrzymał świetne podanie od Greenwooda i wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron piłkę we własnym polu karnym dotknął Harry Maguire. Jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki, ponieważ ręka obrońcy angielskiego klubu była nienaturalnie ułożona.

Roma - Manchester United: Grad goli w Rzymie, Czerwone Diabły w finale Ligi Europy

W 57. minucie stan meczu wyrównał Dżeko, który po zagraniu Pedro z bliskiej odległości pokonał bramkarza Manchesteru United. Niespełna po 120 sekundach rzymianie wyszli na prowadzenie po strzale Cristante, który z dystansu skierował piłkę do siatki. Druga bramka jeszcze bardziej napędziła graczy Romy, którzy po dwóch kolejnych minutach byli blisko trzeciego trafienia, ale Karsdorp po uderzeniu głową trafił wprost w hiszpańskiego golkipera.

Po dwóch straconych bramkach do głosu doszli piłkarze Ole Gunnara Solskjaera. Fernandes kapitalnie wypatrzył Edinsona Cavaniego, który po raz drugi pokonał Mirantę i doprowadził do remisu.

W 83. minucie meczu gola dla Romy zdobył Nicola Zalewski. Polak kilka chwil po wejściu za Pedro, uderzając z woleja trafił w Tellesa, przez co piłka zmieniła tor lotu i wpadła do bramki. Finalnie gol został uznany jako samobój obrońcy Czerwonych Diabłów.

Ostatecznie Roma pokonała Manchester United 3:2, ale w dwumeczu Czerwone Diabły okazały się lepsze, wygrywając 8:5, dzięki czemu zagrają w finale Ligi Europy.

AS Roma - Manchester United 3:2 (0:1).

Bramki: dla Romy - Edin Dzeko (57), Bryan Cristante (60), Nicola Zalewski (83); dla Manchesteru - Edinson Cavani (39, 69).