Manchester United pokonał AS Romę, osiem goli na Old Trafford

29.04.2021 22:58
Manchester United

Manchester United w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Europy rozbił u siebie AS Romę 6:2. Bohaterami spotkania byli Edinson Cavani i Bruno Fernandes. W drugim półfinale Villarreal pokonał 2:1 Arsenal.

Manchester United objął prowadzenie już w 9. minucie. Do bramki rywali trafił Bruno Fernandes po podaniu Cavaniego. Goście odpowiedzieli kilka minut później, gdy Davida De Geę strzałem z rzutu karnego pokonał Lorenzo Pellegrini. AS Roma na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem, które w 34. minucie zapewnił jej Edin Dzeko.

Manchester United o krok od awansu do finału Ligi Europy

Po zmianie stron kolejny szybki cios zadały Czerwone Diabły. W 48. minucie Bruno Fernandes odwdzięczył się Cavaniemu i asystował przy bramce Urugwajczyka. Były napastnik Napoli dał prowadzenie swojemu zespołowi kwadrans później. W 71. minucie na 4:2 trafił Fernandes, który wykorzystał rzut karny. W 75. minucie kolejnego gola dla United zdobył Paul Pogba. Przy bramce asystował mu Bruno. Wynik meczu ustalił Mason Greenwood.

Rewanżowe spotkanie już za tydzień odbędzie się w Rzymie. Finał Ligi Europy, który zostanie rozegrany w Gdańsku, zaplanowano na 26 maja.

W drugim spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy Villarreal pokonał u siebie Arsenal 2:1 po golach Manu Triguerosa i Raula Albiola. Dla Kanonierów trafił Nicolas Pepe.