LE: Znamy pierwszych ćwierćfinalistów. Man. Utd i Inter w grze o trofeum

05.08.2020 23:01
Inter Mediolan w ćwierćfinale LE

Manchester United, Inter Mediolan, FC Kopenhaga i Szachtar Donieck jako pierwsze zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Ze względu na pandemię koronawirusa rozgrywki zostaną dokończone na nautralnym terenie - w Niemczech.

Pierwsze spotkania 1/8 finału LE odbyły się 12 marca, ale już wtedy przełożono dwa mecze, które miały się odbyć w najbardziej dotkniętych pandemią krajach. W związku z tym UEFA postanowiła, że starcia Inter Mediolan - Getafe oraz Sevilla - AS Roma zostaną rozegrane bez rewanżów na neutralnym terenie.

"Nerazzurri" z ekipą z przedmieść Madrytu zagrali w Gelsenkirchen. Wicemistrzowie Włoch wygrali 2:0, choć wynik nie do końca oddaje to, co działo się na murawie.

Inter - Getafe: WYNIK

Pierwsi do ataku ruszyli podopieczni Pepe Bordalasa, ale grzeszyli nieskutecznością. Mediolańczycy byli bardziej konkretni. W 33. minucie Lukaku wykorzystał długie podanie od Bastoniego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron Hiszpanie mogli wyrównać, lecz Molina nie potrafił zamienić na gola rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Godina. Chwilę później sami stracili bramkę, a na listę strzelców wpisał się Eriksen.

Man. Utd - LASK WYNIK

Znacznie łatwiejsze zadanie miał inny z kandydatów do zwycięstwa w Lidze Europy 2019/2020 Manchester United. Anglicy zdołali rozegrać pierwsze spotkanie i w rewanżu bronili pięciobramkowej zaliczki (5:0). Trener Ole Gunnar Solskjaer postawił na zmienników, a ci i tak ograli rywali 2:1.

Austriacy chcieli godnie pożegnać się z rozgrywkami i trzeba przyznać, że ten cel zrealizowali, bo to oni pierwsi zaskoczyli gospodarzy. W 55. minucie gola zdobył Philipp Wiseinger. Radość przyjezdnych trwała 120 sekund, gdy piłkę w siatce umieścił Jesse Lingard. Wynik ustalił tuż przed końcem Anthony Martial.

LE: Kopenhaga i Szachtar w ćwierćfinale

We wcześniej rozegranych spotkaniach FC Kopenhaga z nawiązką odrobiła straty i wyeliminowała Basaksehir. W Turcji było 0:1, natomiast w Danii gospodarze zwyciężyli 3:0.

Takim samym wynikiem zakończyło się starcie Szachtara Donieck z Wolfsburgiem. Ukraińcy wygrali u siebie 2:1, a w rewanżu aż 3:0. Pierwszy gol padł w 89. minucie, a dwa kolejne już w doliczonym czasie. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Davita Khocholavy (Szachtar) i Johna Anthony'ego Brooksa (VfL).

Dokończenie 1/8 finału LE w czwartek (6 sierpnia).