LE: Manchester United wymęczył awans do półfinału, dzielna postawa Kopenhagi

10.08.2020 23:39
Manchester United w półfinale LE

Manchester United po dogrywce pokonał FC Kopenhaga 1:0 i awansowało do półfinału Ligi Europy 2020. Anglicy mogli i powinni wygrać w regulaminowym czasie gry lub wyżej, ale świetnie między słupkami spisywał się bramkarz duńskiej drużyny Karl-Johan Johnsson.

W poprzedniej rundzie, którą rozgrywano "na raty" - pierwsze spotkanie przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa, drugie po restarcie w sierpniu - Manchester United rozbił w dwumeczu rewelację LE 2020 LASK Linz 7:1, natomiast FC Kopenhaga z nawiązką odrobiła stratę jednego gola i wyeliminowała turecki Basaksehir (3:0).

Pojedynek odbył się na neutralnym terenie w Kolonii, bez udziału kibiców. Na tym samym obiekcie 21 sierpnia zostanie rozegrany finał tej edycji Ligi Europy.

Manchester United pokonał Kopenhagę w ćwierćfinale LE 2020

"Czerwone Diabły" musiały się napracować, by ograć Duńczyków, głównie z uwagi na rewelacyjnie dysponowanego bramkarza Karla-Johana Johnsonna. 30-letni Szwed bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach, miał też szczęście, bo rywale trzy razy obili słupek, a kiedy już trafili do siatki, arbiter skorzystał z VAR-u i odgwizdał spalonego. W efekcie potrzebna była dogrywka.

Sporo ożywienia wniósł Juan Mata. To po podaniu Hiszpana w polu karnym padł Anthony Martial, a sędzia wskazał "na wapno". Jedenastkę na gola zamienił Bruno Fernandes. To wystarczyło, by awansować do półfinału Ligi Europy.

LE: Inter Mediolan w półfinale, koniec sezonu dla Bayeru Leverkusen

Kolejnego rywala drużyna Ole Gunnara Solskjaera pozna we wtorek i bez względu na to, kto nim będzie, poprzeczka powędruje znacznie wyżej. "Czerwone Diabły" zmierzą się z lepszym z pary Wolverhampton Wanderers - Sevilla.