Liga Europy: Znamy komplet ćwierćfinalistów. Kto awansował?

17.03.2022 23:45
Atalanta BC

FC Barcelona, Atalanta BC, Rangers FC, SC Braga, Olympique Lyon, RB Lipsk, Eintracht Frankfurt i West Ham United awansowali do 1/4 finału Ligi Europy. W meczach West Hamu z Sevillą i Eintrachtu z Realem Betis do wyłonienia ćwierćfinalistów potrzebne były dogrywki, a Lipsk uzyskał promocję bez gry ze względu na dyskwalifikację Spartaka Moskwa. Sprawdź WYNIKI meczów 1/8 finału LE!

O meczu Galatasaray - FC Barcelona więcej pisaliśmy już wcześniej, dlatego w tym tekście skupimy się na pozostałych spotkaniach 1/8 finału Ligi Europy. Przypomnijmy, że pierwsze cztery z siedmiu pojedynków rozpoczęły się w piątek o godzinie 18:45, zaś kolejne trzy - o godz. 21:00. W dwóch z tych starć do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki.

Dwumecz Atalanty z Bayerem Leverkusen zakończył się zwycięstwem bergamończyków 4:2. W rewanżu gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Iworyjczyk Jeremie Boga.

Liga Europy: Wyniki meczów 1/8 finału

Crevna Zvezda przegrała z kolei w pierwszym meczu z Rangersami na wyjeździe 0:3, dlatego wygrana w rewanżu 2:1 nie zdała się na nic zespołowi z Serbii. Dla Crveny bramki zdobyli Czarnogórzec Mirko Ivanic oraz reprezentant Komorów Ben El Fardou, zaś dla Szkotów gola trafił Anglik Ryan Kent.

Ze zwycięstwa w dwumeczu 3:1 cieszyć się może również SC Braga, która w rewanżu na wyjeździe zremisowała z AS Monaco 1:1. Dla Portugalczyków bramkę zdobył Hiszpan Abel Ruiz, zaś dla Monakijczyków - Francuz Axel Disasi.

Do ćwierćfinału awansował również Olympique Lyon, który zremisował u siebie z FC Porto 1:1, ale wcześniej pokonał na wyjeździe popularne "Smoki" 1:0. W czwartek dla OL bramkę strzelił Francuz Moussa Dembele, zaś dla Portugalczyków - Brazylijczyk Pepe.

LE: Kto awansował do ćwierćfinałów? Sprawdź wyniki

Do dogrywki doszło w meczu Eintrachtu Frankfurt z Realem Betis po tym jak bramkę dającą remis w dwumeczu strzelił dla Hiszpanów w 90. minucie Borja Iglesias. Podobną akcją w dodatkowych 30 minutach odwdzięczyli się frankfurtczycy, kiedy w doliczonym czasie dogrywki Austriak Martin Hinteregger wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Serba Filipa Kostica.

Dodatkowego czasu potrzeba było również w Londynie w meczu West Hamu United z Sevillą. Anglicy wygrali 90 minut 1:0 po golu Czecha Tomasa Soucka, doprowadzając w dwumeczu do remisu, a w dogrywce zapewnili sobie awans trafieniem Ukraińca Andriya Yarmolenki.

RB Lipsk awansował do 1/4 finału LE po walkowerze przyznanym Niemcom po dyskwalifikacji Spartaka Moskwy przez FIFA z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.