Liga Europy: Leicester zremisowało z Napoli, zwycięstwo drużyny Fabiańskiego [PODSUMOWANIE]

16.09.2021 22:59
Leicester - Napoli

Leicester zremisowało z Napoli w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy 2:2. We wcześniejszych meczach West Ham wygrał z Dinamo Zagrzeb 2:0, a Łukasz Fabiański zachował czyste konto.

Już w 6. minucie Leicester miało wyborną okazję do otwarcia wyniku meczu. Barnes był bliski zdobycia gola, ale Ospina wyszedł z bramki i wygrał pojedynek z rywalem. Bramkarz Napoli odczuł skutki tego starcia, ale na szczęście mógł grać dalej. Chociaż włoska drużyna starała się uspokoić grę, tak Lisy wyszły wysokim pressingiem na rywali. W 9. minucie Barnes świetnie zauważył niepilnowanego Ayoze Pereza, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Ospinę, wyprowadzając angielską ekipę na prowadzenie.

W 37. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski stojąc tuż przed bramką rywali ,oddał strzał, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Castagne. Pod koniec pierwszej połowy Napoli starało się doprowadzić do remisu, ale najpierw Osimhen posłał futbolówkę nad poprzeczką, a kapitalną paradą popisał się Schmeichel, broniąc uderzenie Lozano, a następnie obronił strzał Fabiana.

Po zmianie stron po niecałej godzinie do siatki Napoli trafił Daka. 22-latek po podaniu od Tielemansa mocnym strzałem pokonał Ospinę. Sytuacja była sprawdza systemem VAR, który wykazał, że napastnik znajdował się na spalonym, a bramka została anulowana.

Liga Europy: Zwycięstwo zespołu Fabiańskiego, remis Leicester z Napoli

Po trzech minutach Leicester udało się podwyższyć prowadzenie. Po dobrym podaniu Iheanacho do Barnesa, angielski pomocnik płaskim uderzeniem pokonał Ospinę. W 69. minucie Napoli udało się zdobyć gola kontaktowego. Osimhen wygrał starcie z obrońcą i przelobował Schmeichela. W 87. minucie meczu Napoli zdołało wyrównać spotkanie. Osimhen wygrał pojedynek z Soyuncu i głową wpakował piłkę do siatki, ratując zespołowi jeden punkt. W doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Ndidi, przez co Lisy kończyły mecz w osłabieniu.

Ostatecznie Leicester zremisowało z Napoli 2:2. Piotr Zieliński rozegrał na boisku 64 minuty.

We wcześniejszym starciu drużyna Łukasza Fabiańskiego West Ham United pokonała Dinamo Zagrzeb 2:0. Bramki dla Młotów zdobyli: Michail Antonio i Declan Rice.

Liga Europy: WYNIKI 1. kolejki

Bayer Leverkusen - Ferencvaros 2:1
Galatasaray - Lazio Rzym 1:0
Midtjylland - Łudogorec 1:1
Lokomotiw Moskwa - Olympique Marsyali 1:1
Rapid Wiedeń - Genk 0:1
Real Betis - Celtic Glasgow 4:3
Crvena zvezda - Braga 2:1