Wygrane Bayeru i Lyonu, Milik nie pomógł Marsylii [PODSUMOWANIE]

25.11.2021 23:25
Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen pokonał Celtic Glasgow, a Olympique Lyon wygrał z Brondby w meczach 5. kolejki Ligi Europy. Dwie bramki dla Olympique Marsylia zdobył Arkadiusz Milik, ale Francuzi przegrali z Galatasaray. Sprawdź wszystkie wyniki czwartkowych meczów LE.

Bayer Leverkusen podejmował na własnym stadionie Celtic Glasgow w hicie kolejki Ligi Europy. Niemców na prowadzenie wyprowadził Robert Andrich w 16. minucie, ale przed przerwą do wyrównania doprowadził Josip Juranović, wykorzystując rzut karny. Drugiego gola dla Szkotów po zmianie stron zdobył Filipe. W 82. minucie drugie trafienie zanotował Andrich. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem w 87. minucie bramkę na wagę triumfu zdobył Moussa Diaby. Dzięki zwycięstwu piłkarze z Leverkusen zapewnili sobie awans do 1/16 finału LE.

W innym starciu Lyon grał na wyjeździe z Brondby. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Mikaela Uhre w 50. minucie. Po siedmiu minutach odpowiedział Rayan Cherki, który w 66. minucie wyprowadził Francuzów na prowadzenie. Wynik meczu w 76. minucie ustalił Islam Slimani. Podobnie jak Bayer, Lyon również zagwarantował sobie udział w fazie pucharowej.

Liga Europy: Awans Bayeru, Lyonu i West Hamu

W meczu Monaco - Real Sociedad emocji nie brakowało. Kevin Volland wyprowadził francuską drużynę na prowadzenie, ale dzięki trafieniu Isaka, Hiszpanie doprowadzili do remisu. Jednak nie cieszyli się z niego długo, bo już po 120 sekundach na listę strzelców wpisał się Youssouf Fofana. Pod koniec spotkania ten sam gracz został ukarany czerwoną kartką.

W pozostałych spotkaniach Olympique Marsylia przegrał z Galatasaray 2:4, a dwa gole zanotował Arkadiusz Milik. PSV wygrał z Sturm Graz 2:1, a West Ham United rozprawił się z Rapidem Wiedeń i także zapewnił sobie udział w kolejnej rundzie Ligi Europy.

Liga Europy: WYNIKI 5. kolejki

Broendby Kopenhaga - Olympique Lyon 1:3 (0:0)

Rangers FC - Sparta Praga 2:0 (1:0)

PSV Eindhoven - Sturm Graz 2:0 (1:0)

AS Monaco - Real Sociedad 2:1 (2:1)

Leicester City - Legia Warszawa 3:1 (3:1)

Eintracht Frankfurt - Royal Antwerpia 2:2 (1:1)

Olympiakos Pireus - Fenerbahce Stambuł 1:0 (0:0)

Galatasaray Stambuł - Olympique Marsylia 4:2 (2:0)