LE: Pewne awanse Bayeru i Sevilli. Pierwszy hit w ćwierćifnale

06.08.2020 21:05
Sevilla FC

Bayer Leverkusen i Sevilla FC awansowały po czwartkowych meczach 1/8 finału Ligi Europy do ćwierćfinału. Popularni "Aptekarze" pokonali po dwumeczu Rangers FC 4:1, zaś Andaluzyjczycy rozprawili się z AS Roma 2:0.

Sevilla pokonała Romę 2:0 (2:0) i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europy. Z powodu pandemii koronawirusa ta para nie rywalizowała systemem mecz i rewanż, a rozegrała jedno spotkanie na neutralnym terenie - w Duisburgu.

Strzelanie dla Sevilli w 22. minucie rozpoczął Sergio Reguilon, który po krótkim podaniu od Evera Banegi rozpoczął rajd z piłką pomiędzy piłkarzami Romy. Minął jednego, drugiego, trzeciego gracza rzymian, a następnie płaskim strzałem w dłuższy róg pewnie pokonał bramkarza Paua Lopeza.

Liga Europy: Pewne awanse Bayeru i Sevilli. Pierwszy hit w ćwierćifnale

Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Youssef El Nesyri. Marokański napastnik otrzymał świetne podanie na pustą bramkę od Lucasa Ocamposa i wspaniale wykorzystał swoją szansę.

W 74. minucie mogło być 3:0, jednak gola Julesa Kounde wykluczył VAR. Francuski obrońca znajdował się na minimalnym spalonym.

W ósmej minucie doliczonego czasu, gdy wynik spotkania był już niemal przesądzony, brutalnym wejściem łokciem na czerwoną kartkę "popisał się" obrońca "Giallorossich" - Gianluca Mancini. Początkowo sędzia dał piłkarzowi żółtą kartkę, jednak po obejrzeniu powtórek VAR zmienił swoją decyzję i wręczył zawodnikowi całkowicie zasłużony kartonik koloru czerwonego.

W Leverkusen, chociaż nie było tak ciekawie jak w Duisburgu, padła tylko jedna bramka, ale za to bardzo piękna. Cudownym prostopadłym podaniem w 51. minucie popisał się piłkarz Bayeru Aranguiz. Świetne zagranie od Chilijczyka przyjął na klatkę piersiową Moussa Diaby, który następnie pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości.

W rewanżowym spotkaniu Bayeru z Rangersami znalazło się również miejsce dla polskiego akcentu. W 87. minucie na murawie pojawił się bowiem reprezentant Polski do lat 21, 20-letni Adrian Stanilewicz.

W ćwierćfinale Ligi Europy Bayer Leverkusen zmierzy się z Interem Mediolan. Popularni "Nerazzurri" wygrali w środę 2:0 z Getafe. Sevilla zagra z kolei ze zwycięzcą dwumeczu Olympiakos - Wolverhampton. W pierwszym spotkaniu w Pireusie pomiędzy tymi drużynami padł wynik 1:1.

Bayer - Rangers: Wynik meczu 1/8 finału Ligi Europy

Bayer Leverkusen - Rangers FC 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Moussa Diaby (51').

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Bayer Leverkusen.

Sevilla - Roma: Wynik meczu 1/8 finału Ligi Europy

Sevilla FC - AS Roma 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Sergio Reguilon (22'), 2:0 Youssef En Nesyri (44')