Liga Europy: Hit kolejki dla Napoli, pewne zwycięstwo Arsenalu

29.10.2020 23:55
Napoli

Napoli pokonało na wyjeździe Real Sociedad w hitowym spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Wracający po zakażeniu koronawirusem Piotr Zieliński cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W innym ciekawym spotkaniu Arsenal pokonał FC Dundalk 3:0.

Wracający po zakażeniu koronawirusem Piotr Zieliński z Napoli był rezerwowym w wyjazdowym meczu grupy F z Realem Sociedad. Włoski zespół wygrał z liderem hiszpańskiej ekstraklasy 1:0 po golu Matteo Politano.

W kadrze Napoli ponownie zabrakło Arkadiusza Milika, który nie został zgłoszony przez klub do UEFA.

Dość niespodziewanym liderem tej grupy jest z kompletem punktów AZ Alkmaar. W lidze holenderskiej ten zespół zanotował pięć remisów w pięciu meczach, ale w LE ma komplet zwycięstw. Przed tygodniem pokonał na wyjeździe Napoli 1:0, a teraz 4:1 u siebie Rijekę.

W grupie E Omonia Nikozja uległa PSV Eindhoven 1:2, a Granada zremisowała bezbramkowo z PAOK Saloniki. W greckiej drużynie od 69. minuty grał Karol Świderski. Liderem z czterema punktami jest Granada.

Liga Europy: Tylko remis AS Romy, wygrana Arsenalu

Ze zmiennym szczęście grały wieczorem renomowane kluby. W grupie A Roma tylko zremisowała u siebie z CSKA Sofia 0:0, natomiast w grupie B Arsenal pokonał w Londynie irlandzki FC Dundalk 3:0 i z kompletem punktów prowadzi w tabeli (taki sam dorobkiem ma Molde FK).

Wcześniej w czwartek popis zaprezentował m.in. AC Milan. Lider włoskiej ekstraklasy pokonał u siebie Spartę Praga 3:0, a bramki zdobyli Hiszpan Brahim Diaz oraz Portugalczycy Rafael Leao i Diogo Dalot.

Zwycięstwo "Rossonerich" mogło być jeszcze wyższe, ale w 36. minucie Zlatan Ibrahimovic nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul właśnie na nim. Słynny Szwed trafił w poprzeczkę.

Prowadzona przez Stefana Piolego drużyna z San Siro ostatniej porażki - licząc wszystkie rozgrywki - doznała 8 marca.

W drugim meczu grupy H Lille OSC zremisował u siebie z Celtikiem Glasgow 2:2, choć do 67. minuty gospodarze przegrywali 0:2 po dwóch golach reprezentanta Norwegii Mohameda Elyounoussi. W ekipie ze Szkocji rezerwowym był Patryk Klimala.

Po dwóch kolejkach Milan ma sześć punktów, Lille cztery, Celtic jeden, a Sparta pozostaje bez żadnego.

Liga Europy: Sensacyjna porażka Tottenhamu w Belgii

Do niespodzianki doszło w grupie J, gdzie Tottenham Hotspur przegrał w Belgii z drużyną z Antwerpii 0:1. Bramkę dla Royalu zdobył doświadczony izraelski pomocnik Lior Refaelov, przez wiele sezonów piłkarz FC Brugge.

Drużynie Jose Mourinho nie pomógł fakt, że od początku wystąpili m.in. Gareth Bale, Dele Alli i Serge Aurier, a w drugiej połowie Heung-Min Son czy Harry Kane (zmienił Bale'a).

Royal wygrał sześć ostatnich meczów, licząc wszystkie rozgrywki. W tabeli LE jest liderem z kompletem punktów.

Tottenham ma trzy, podobnie jak LASK Linz, który pokonał pozostający bez żadnego punktu Łudogorec Razgrad 4:3.