LE: Skromne zwycięstwo Manchesteru United, remis Romy z Borussią

24.10.2019 20:58
Partizan - Manchester United

Manchester United pokonał na wyjeździe Partizan Belgrad 1:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W najciekawszym spotkaniu AS Roma zremisowała u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:1.

Gola dla Włochów zdobył Nicolo Zaniolo, a wyrównał w doliczonym czasie gry Lars Stindl. Rzymianie z pięcioma punktami są liderem grupy J, a za ich plecami plasują się Wolfsberger i Basaksehir (4.). W bezpośrednim starciu między tymi drużynami lepsi okazali się Turcy.

Łudogorec Razgard, w barwach którego od 59. minuty grał Jakub Świerczok, a z powodu kontuzji nie wystąpił Jacek Góralski, uległ na własnym stadionie Espanyolowi Barcelona 0:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Javiego Lopeza, ale Bułgarzy nie byli w stanie wyrównać.

Drogę z nieba do piekła przebył lewy obrońca Saint-Etienne Gabriel Silva. To on otworzył wynik meczu z Oleksandriyą i on to strzelanie zakończył. Problem w tym, że druga bramka była samobójcza.

Partizan - Manchester United: WYNIK meczu LE

W grupie L drugie zwycięstwo odniósł Manchester United, ale Anglicy musieli się napocić, by ograć Partizan. Jedynego gola w 43. minucie z rzutu karnego zdobył Anthony Martial. W innym starciu AZ Alkmaar rozbił Astanę aż 6:0.

Interesująco było też z Porto, gdzie miejscowi podzielili się punktami z Rangersami (1:1) oraz w Gent. Belgowie rzutem na taśmę zdobyli jedno "oczko" remisując z Wolfsburgiem (2:2).

Wyniki 3. kolejki Ligi Europy (grupy G-L):

Grupa G:
FC Porto - Glasgow Rangers 1:1 (Diaz 36. - Morelos 44.)
Young Boys Berno - Feyenoord Rotterdam 2:0 (Assale 14., Nsame 28.)

Grupa H:
CSKA Moskwa - Ferencvaros 0:1 (Varga 86.)
Łudogorec Razgrad - Espanyol Barcelona 0:1 (Campuzano 13.)

Grupa I:
Gent - VfL Wolfsburg 2:2 (Yaremchuk 41., 90. - Weghorst 3., Victor 24.)
Saint-Etienne - Oleksandriya 1:1 (Gabriel Silva 8. - Gabriel Silva 14. samobój)

Grupa J:
Basaksehir - Wolfsberger AC 1:0 (Kahveci 78.)
AS Roma - Borussia Moenchengladbach 1:1 (Zaniolo 32. - Stindl 90.)

Grupa K:
Besiktas Stambuł - Sporting Braga 1:2 (Umut Nayir 71. - Horta 38., Eduardo 80.)
Slovan Bratysława - Wolverhampton Wanderers 1:2 (Sporar 11. - Saiss 58., Jumenez 64.)

Grupa L:
AZ Alkmaar - FK Astana 6:0 (Koopmeiners 39., 83., Boadu 43., Stengs 77., Sugawara 85., Idrissi 90.)
Partizan Belgrad - Manchester United 0:1 (Martial 43.)