Liga Europy: Kto z kim zagra? Droga do finału w Kolonii [DRABINKA]

11.08.2020 22:55
Liga Europy

Liga Europy 2020. Drabinka i program od ćwierćfinałów do finału LE w sezonie 2019/2020. Kto z kim zagra w 1/4, 1/2 finału Ligi Europy? Na kogo w półfinale trafią zwycięzcy ćwierćfinałów Ligi Europy? Sprawdź drogę do finału LE 2020 w Kolonii.

Drabinka i program Ligi Europy 2020. Ze względu na pandemię koronawirusa rozgrywki LE 2019/2020 zostały przerwane 12 marca. UEFA postanowiła dokończyć najpierw ligi krajowe, a wznowienie zmagań pucharowych wyznaczono na sierpień. Jednocześnie zmieniono formułę rywalizacji - wszystkie mecze od ćwierćfinałów odbędą się na neutralnym terenie w Niemczech, zrezygnowano z systemu pucharowego, na trybunach zabraknie kibiców.

Brak możliwości odrobienia strat w rewanżu wyklucza kalkulację. Remis będzie oznaczał dogrywkę, a później ewentualne rzuty karne. Aby zagrać w finale, trzeba wygrać jeszcze dwa mecze. Oto jak prezentuje się drabinka i program ćwierćfinałów oraz półfinałów LE.

DRABINKA i PROGRAM Ligi Europy 2020

Po restarcie dokończono 1/8 finału. Dwie pary: Inter - Getafe oraz Sevilla - AS Roma nie zdołały przed pandemią zagrać swoich spotkań, dlatego te mecze odbyły się już w nowym systemie. "Nerazzuri" pokonali Hiszpanów 2:0 w Gelsenkirchen, a Andaluzyjczycy w takim samym stosunku w Duisburgu ograli "Giallorossich".

Ćwierćfinały LE 2020 zostaną rozegrane 10 i 11 sierpnia. W poniedziałek odbyły się spotkania Manchester United - FC Kopenhaga (1:0) oraz Inter Mediolan - Bayer Leverkusen (2:1) a we wtorek Szachtar Donieck - FC Basel (4:1) i Wolverhampton Wanderers - Sevilla (0:1).

W półfinałach (16-17 sierpnia) dojdzie zatem do rywalizacji Manchesteru United z Sevillą oraz Interu Mediolan z Szachtarem.

Finał zaplanowano na 21 sierpnia. Pierwotnie decydujące spotkanie tych rozgrywek miało się odbyć w Gdańsku, ale przeniesiono je do Kolonii. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 21.