Zamknij

Legia z zastrzykiem gotówki w Lidze Europy. Tyle zdążył zarobić mistrz Polski

30.09.2021 21:32
Legia Warszawa
fot. PAP

Legia Warszawa zarabia spore pieniądze za zwycięstwa w Lidze Europy. Mistrzowie Polski pokonując Leicester City 1:0, zanotowali drugą wygraną w LE. Ile zarabiają w fazie grupowej?

Legia Warszawa w drugiej kolejce Ligi Europy pokonała Leicester City 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w pierwszej połowie zdobył Mahir Emreli. Jednocześnie mistrzowie Polski otrzymali kolejną premię za grę w europejskich pucharach.

Przypomnijmy, że legioniści za triumf ze Spartakiem Moskwa zainkasowali 630 tysięcy euro. Taka sama kwota wpłynie na ich konto po pokonaniu angielskiej drużyny. W sumie stołeczny klub zarobił w tym sezonie już ponad 6 milionów euro.

Bramkarz Legii wzruszony po zwycięstwie z Leicester. "Wygraną dedykuję kibicom"

Przed awansem do Ligi Europy Legia zarobiła 1,14 miliona euro za trzy rundy eliminacyjne w Lidze Mistrzów. Po wywalczeniu gry w LE UEFA nagrodziła zespół Czesława Michniewicza kwotą 3,63 miliona. Do tego trzeba doliczyć wspomniane 1,26 miliona za dwa triumfy w fazie grupowej.

Liga Europy: Ile Legia może zarobić w europejskich pucharach?

W przypadku remisu na konto Wojskowych może wpłynąć 210 tysięcy euro.

ZOBACZ TAKŻE: Liga Europy 2021/2022: TABELA i WYNIKI grupy Legii Warszawa

Za grę i sukcesy w Lidze Europy Legia może zarobić jeszcze więcej. Gdyby mistrzowie Polski zanotowali komplet wygranych w grupie, zainkasowaliby łączną kwotę 3,78 milionów euro. Do tego dochodzi nagroda w postaci 1,1 miliona euro za zajęcie pierwszego miejsca w grupie, a 1,2 miliona czeka na kluby, które dotrą do 1/8 finału.

Finanse rosną z każdym kolejnym awansem. I tak za przebicie się do ćwierćfinału UEFA płaci 1,8 miliona euro, za półfinał 2,8 mln, a za grę w wielkim finale aż 8,6 milionów.

W kolejnym meczu Legia podejmie na wyjeździe Napoli. Spotkanie zaplanowano w czwartek, 21 października.

RadioZET.pl