Lekcja futbolu od Leicester, Legia rozbita w Lidze Europy

25.11.2021 22:50
Leicester - Legia Warszawa

Leicester pokonało Legię Warszawa 3:1 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Wojskowi wciąż mają szanse na awans do fazy pucharowej.

Legia szybko zanotowała pierwszy celny strzał, bo już w 1. minucie strzał Slisza obronił Schmeichel, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć Duńczyka. Leicester przeważało na placu gry od pierwszych chwil, a Legia szukała swoich okazji z kontrataków.

W 11. minucie Wojskowi stracili bramkę. Po zagraniu Barnesa piłka niefortunnie odbiła się od obrońców Legii i trafiła pod nogami Daki. Ten wyszedł sam na sam z Misztą i wpakował futbolówkę do siatki.

Po stracie bramki Legia próbowała zagrozić bramce Lisów, ale gospodarze po dziesięciu minutach podwyższyli prowadzenie. Maddison miał bardzo dużo miejsca w polu karnym mimo przewagi liczebnej Legii. Angielski pomocnik po jednym zwodzie, przerzucił piłkę na lewą nogę i pokonał Misztę.

W 25. minucie szczęście uśmiechnęło się do mistrzów Polski. Po zagraniu w pole karne Lisów Ndidi przypadkowo odbił piłkę ręką, a sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Emreli, ale jego strzał obronił Schmeichel. Na szczęście Mladenović szybko wystartował do piłki i popisał się skuteczną dobitką.

Druzgocąca porażka Legii z Leicester

O ile bramka napędziła Legię, która zaczęła śmielej atakować bramkę gospodarzy, tak Leicester szybko zdobyło trzeciego gola w tym spotkaniu. W 33. minucie obrońcy Legii fatalnie zagrali w defensywie i nie upilnowali Ndidiego, który po dośrodkowaniu Maddisona, głową wpakował futbolówkę do siatki.

Leicester grało świetnie w ataku, a Legia spisywała się dramatycznie w defensywie, upraszczając rywalom dojście do własnej bramki. Po zmianie stron Legia miała spore problemy z przedarciem się w pole karne gospodarzy.

Liga Europy 2021/2022: TABELA i WYNIKI grupy Legii Warszawa

Leicester nie kwapiło się do gry wysokim pressingiem, ale kiedy Lisy były przy piłce, starały się uśpić defensywę stołecznego klubu, wolno rozgrywając piłkę. Z minuty na minutę zespół Marka Gołębiewskiego grał z coraz mniejszą wiarą w zwycięstwo czy zdobycie kontaktowej bramki. Z kolei gracze Brendana Rodgersa mając dobry wynik, bez pośpiechu rozgrywali atak pozycyjny.

Ostatecznie Legia przegrała trzeci mecz z rzędu w Lidze Europy 1:3, ale zachowała szanse na awans z grupy C. W ostatniej kolejce mistrzowie Polski podejmą na własnym stadionie Spartak Moskwa.

Leicester - Legia Warszawa 3:1 (3:1)

Bramki: Daka (11), Maddison (21), Ndidi (33) - Mladenović (26)

Leicester: Kasper Schmeichel - Timothy Castagne, Caglar Soyuncu, Jonny Evans, Luke Thomas - Boubakary Soumare (62. Kiernan Dewsbury-Hall), Wilfred Ndidi - Harvey Barnes, James Maddison (62. Ayoze Perez), Ademola Lookman (85. Marc Albrighton) - Patson Daka (85. Kelechi Iheanacho)

Legia: Cezary Miszta - Filip Mladenović (71. Kacper Skibicki), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Matias Johansson (46. Mateusz Hołownia), Yuri Ribeiro - Luquinhas (78. Tomas Pekhart), Andre Martins (71. Jurgen Celhaka), Bartosz Slisz, Ernest Muci - Mahir Emreli (78. Szymon Włodarczyk)