Zamknij

Legia odpowiedziała Napoli ws. zakazu sprzedaży biletów: To skandal

13.10.2021 21:36
kibie Legii
fot. Beata Zawadzka/East News

Legia Warszawa odpowiedziała na komunikat Napoli, który zakazał sprzedaży biletów dla polskich kibiców. - To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami - grzmi klub w oświadczeniu.

Legia wystosowała oświadczenie po tym, jak Napoli zakazało sprzedaży biletów dla polskich kibiców. Włosi podjęli decyzję o tym, że nie wpuszczą fanów znad Wisły na stadion im. Diego Maradony. Na odpowiedź mistrzów Polski nie trzeba było długo czekać.

- Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące - czytamy w komunikacie.

Liga Europy 2021/2022: TABELA i WYNIKI grupy Legii Warszawa

Wojskowi zaznaczyli, że początkowo zakaz dotyczył "szeregu różnych meczów na terenie Włoch" i że rozmowy ze stroną włoską trwały od 6 października.

Legia odpowiedziała Napoli ws. zakazu biletów: To skandal

- Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol - podkreślono.

Legia z zastrzykiem gotówki w Lidze Europy. Tyle zdążył zarobić mistrz Polski

Mimo wszystko Legia nadal zamierza walczyć o wpuszczenie polskich kibiców na stadion Napoli, domagając się od klubu Serie A cofnięcia decyzji w sprawie wejściówek. Stołeczna drużyna zdradziła, że przyznano jej dwa razy mniejszą niż rekomendowana w wytycznych UEFA pulę biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych.

- Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie - napisano.

Mecz Napoli - Legia odbędzie się w czwartek, 21 października. Relację na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl