Pożegnanie Legii z Ligą Europy, porażka Wojskowych na koniec fazy grupowej

09.12.2021 20:43
Legia Warszawa - Spartak Moskwa NA ŻYWO: Relacja live i wynik online meczu LE

Legia Warszawa przegrała ze Spartakiem Moskwa 0:1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Tym samym Wojskowi odpadli z rozgrywek i nie zagrają w 1/16 finału.

Legia Warszawa przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Europy wciąż liczyła się w grze o awans do 1/16 finału. Wojskowi musieli pokonać Spartak Moskwę.

Od początku meczu legioniści spokojnie rozgrywali piłkę, nie szukając zagrań "na siłę". Z kolei goście starali się grać nieco głębiej, licząc na kontrataki. Zawodnicy z Moskwy wyszli na prowadzenie już w 17. minucie meczu.

Wówczas Nawrocki zanotował katastrofalny błąd, zagrywając za lekko w kierunku Boruca. Do piłki dopadł Bakajew i pokonał bramkarza mistrzów Polski. Od tej pory Legia musiała zaryzykować, aby poszukać remisu jeszcze do przerwy.

Wojskowym brakowało pewności siebie. Gospodarze rozgrywali bardzo niedokładnie, dokonując prostych błędów, podobnie jak to miało miejsce w starciu z Leicester. Wojskowi grali niezwykle przeciętnie i nie potrafili odpowiedzieć Spartakowi, który nie doświadczył żadnego zagrożenia ze strony rywali.

Legia - Spartak: Zmarnowany karny Pekharta

Po zmianie stron nieporadność Legi rosła z minuty na minutę. Spartak był pewny swego. Mistrzowie Polski bardziej uaktywnili się pod koniec meczu. Wówczas w 79. minucie Selikow popisał się świetną interwencją po strzale Rafaela Lopesa z kilku metrów. Wojskowi w swoim ostatnim zrywie szukali bramki na remis.

Niezwykle blisko było pięć minut później, kiedy Pekhart uderzał z główki. Niestety, piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Na sam koniec, w doliczonym czasie gry sędzia po dłuższej wideoweryfikacji podyktował rzut karny dla Legii po faulu na Pekharcie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał...obronił Selikow.

Pożegnanie Legii z Ligą Europy

Ostatecznie Spartak pokonał Legię 1:0 i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Z kolei zespół Marka Gołębiewskiego z sześcioma punktami pożegnał się z europejskimi pucharami.

Legia Warszawa – Spartak Moskwa 0:1 (0:1)

Bramka: Zielimchan Bakajew (17)

Legia Warszawa: Artur Boruc – Mattias Johansson, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki, Yuri Ribeiro – Andre Martins (72. Szymon Włodarczyk), Bartosz Slisz (65. Ihor Charatin) – Lirim Kastrati, Josue (65. Rafael Lopes), Luquinhas – Mahir Emreli (72. Tomas Pekhart)

Spartak Moskwa: Aleksandr Sielichow - Maximiliano Caufriez, Samuel Gigot, Gieorgij Dżykija - Ayrton, Roman Zobnin, Nail Umiarow, Victor Moses - Quincy Promes, Zielimchan Bakajew (88. Aleksandr Łomowickij), Michaił Ignatow