Zamknij

Legia awansowała w rankingu UEFA. Mistrzowie Polski wyprzedzili znane zespoły

01.10.2021 15:38
Mahir Emreli
fot. PAP

Legia Warszawa powiększyła swój dorobek i zanotowała awans w rankingu UEFA. Mistrzowie Polski wyprzedzili takie drużyny jak Sparta Praga, czy Fenerbahce SK.

Legia Warszawa po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy zdobyła komplet punktów i z sześcioma "oczkami" na koncie jest liderem w grupie C. Dzięki świetnym wynikom Wojskowi nie tylko otrzymali premie za wygrane, ale również dodatkowe punkty do rankingów.

Mistrzowie Polski zanotowali awans w rankingu UEFA i zajmują 109. miejsce z 12,500 punktów na koncie. Jednocześnie legioniści wyprzedzili takie marki jak Sparta Praga i Fenerbahce SK.

Awans Legii w rankingu UEFA. Które miejsce zajmują Wojskowi?

- Pierwszy cel to kluby niemieckie i włoskie z minimalnym współczynnikiem – brakuje jednego punktu, aby je wyprzedzić, co mogłoby mieć znaczenie w ewentualnej IV rundzie eliminacji LKE w przyszłym sezonie. W praktyce to jednak nie wystarczy, bo te kluby dostaną wystarczająco dużo punktów z rankingu krajowego, aby mieć współczynniki ponad 13,500 - podano na portalu rankinguefa.pl.

Przed Legią znajdują się niemieckie i włoskie zespoły: m.in. Hertha Berlin, FC Koeln, Union Berlin, czy Torino.

W przypadku polskiej ligi kraj nad Wisłą został sklasyfikowany na 26. pozycji. Jeszcze przed rozpoczęciem kwalifikacji do europejskich pucharów Polska była 32. Wówczas na koncie było 11,250 punktów, a teraz uzbierało się 15,875.

RadioZET.pl