Zamknij

Legia Warszawa ukarana przez UEFA. To już tradycja przy Łazienkowskiej

21.10.2021 23:55
Legia Warszawa ukarana przez UEFA
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Legia Warszawa została ukarana przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) za sytuację, do której doszło podczas spotkania 2. kolejki Ligi Europy z Leicester City. Przy Łazienkowskiej to już niemal tradycja.

  1. Legia ukarana za mecz z Leicester
  2. Kolejna kara dla Legii od UEFA

Legia Warszawa w czwartek przegrała z Napoli w 3. kolejce Ligi Europy, ale zachowała pozycję lidera w tabeli grupy C. Na stadionie im. Diego Armando Maradony podopieczni Czesława Michniewicz nieźle trzymali się do 75. minuty, ale w ostatnim kwadransie stracili trzy gole i doznali pierwszej porażki w tej edycji rozgrywek. Na listę strzelców wpisywali się Lorenzo Insigne oraz wprowadzeni z ławki Victor Osimhen i Matteo Politano.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem portal 90 minut, a za nim legia.net poinformowały o karze nałożonej na mistrza Polski przez UEFA za poprzedni mecz LE.

Legia ukarana za mecz z Leicester

W spotkaniu Legia - Leicester miejscowi kibice zaprezentowali kontrowersyjną oprawę, która mogła przysporzyć kłopotów gospodarzom. Na ogromnym banerze napisano "klęknij przed jego wysokością", co było oczywistym nawiązaniem do gestu wykonywanego przez piłkarzy na całym świecie, także w Anglii. Zawodnicy klękają przed pierwszym gwizdkiem, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na problem rasizmu w futbolu.

To jednak nie oprawa, a niedrożne przejścia na stadionie okazały się problematyczne. To właśnie za to przewinienie Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) nałożyła na Legię karę grzywny w wysokości 16 tysięcy euro.

Kolejna kara dla Legii od UEFA

Legia Warszawa od dłuższego czasu jest na cenzurowanym w europejskiej federacji. W tym sezonie po każdym domowym pucharowym meczu musiała sięgnąć do kieszeni i płacić za wpadki organizacyjne oraz zachowanie kibiców. Po meczu z Bodo/Glimt i Florą Tallinn w eliminacjach Ligi Mistrzów stołeczny klub otrzymał kary - odpowiednio - 67 i 70 tys. euro za obraźliwe przyśpiewki i blokowanie wyjść ewakuacyjnych.

Jeszcze większe konsekwencje spotkały mistrzów Polski po starciu z Dinamem Zagrzeb. W związku z użyciem środków pirotechnicznych UEFA zamknęła "Żyletę" na spotkanie ze Slavią Praga i nałożyła kolejną karę finansową. Ulrasi i tak "narozrabiali" w konfrontacji ze Czechami, za co Legia musiała zapłacić 29 tys. euro.

RadioZET.pl/legia.net